dentysta
Zdrowie i uroda

Licówki – sposób na piękny uśmiech w Szczecinie

Piękny uśmiech chciałby mieć każdy mieszkaniec Szczecina. Niestety jego osiągnięcie już nie jest takim prostym zagadnieniem. Co jednak można zrobić, aby osiągnąć biały i równy uśmiech niczym prosto z samego Hollywood?

Licówki Szczecin – doskonały pomysł

Otóż coraz częściej stosowaną metodą jest założenie licówek w Szczecinie. Czym dokładniej są takie licówki Szczecin? Mówiąc w pewnym uproszczeniu licówki to bardzo cienkie nakładki na zęby. Nakładane są one na licową stronę zęba – stąd zresztą pochodzi ich nazwa, a wykonane są najczęściej z kompozytu albo z porcelany. Kto zajmuje się takimi zabiegami oraz jakie są zalety i wady poszczególnych rodzajów licówek Szczecin?

Dobry stomatolog Szczecin – to podstawa

Otóż licówki standardowo zakładane są przez stomatologa w Szczecinie. Tylko on posiada ku temu odpowiednią wiedzę i umiejętności. Trzeba bowiem w tym momencie podkreślić dość wyraźnie jedną rzecz – otóż to nie jest tak, że licówki Szczecin są tylko i wyłącznie nakładkami przyklejanymi na zęby. Otóż bowiem wcześniej trzeba ząb odpowiednio przygotować – tj. wyczyścić jego powierzchnię, obciąć ok. 5 mm szkliwa i jeszcze za pomocą skalingu dodatkowo wyczyścić wszystko.

Kiedy inwestować w licówki Szczecin?

W jakich sytuacjach z licówek Szczecin można odnieść naprawdę wysokie korzyści? Przede wszystkim wówczas, kiedy mamy różne przebarwienia albo ząb już obumarł, co powoduje jego brzydkie szarawe zabarwienie. Co więcej każdy stomatolog Szczecin podpowie nam to rozwiązanie, aby zamknąć nieestetyczną diastemę czy ogólnie po prostu wyrównać drobne nierówności i osiągnąć idealnie piękny uśmiech.

Zalety licówek Szczecin

Jakie są zalety takiego rozwiązania Tu każdy dentysta Szczecin przede wszystkim podkreśli fakt, że licówki doskonale imitują naturalne zęby. Bardzo trudno jest powiedzieć, czy dana osoba taki piękny uśmiech naturalnie, czy też może uzyskany przy pomocy licówek . To jeszcze nie wszystko – trzeba bowiem zaznaczyć, że licówki mogą być nałożone na pojedynczy ząb albo też na całość. Warto jednak zaznaczyć, że z założenia jest to nakładka pojedyncza. Licówki można także ładnie wymodelować tak, aby uzyskać jak najbardziej dopasowany do danej osoby uśmiech. Co więcej – można zastosować śnieżnobiałą biel, ale nie zawsze jest ona naturalna. Licówki zaś dają możliwość uzyskania różnych odcieni bieli.

Wady licówek Szczecin

To jednak, na co zwróci nam uwagę każdy dentysta Szczecin to fakt, że jeśli raz podejmiemy decyzję o założeniu licówki, to niestety będzie to już decyzja do końca życia. Co więcej – nie jest to najtańsze rozwiązanie.