Kasetony 3D
Dom i ogród

Kasetony 3D – oryginalny sposób na wnętrza

Dzisiaj coraz bardziej dbamy o aranżację naszej przestrzeni życiowej, naszego biura. Co więcej – powoli odchodzimy także od minimalizmu właściwego dla tak popularnego jeszcze do niedawna stylu skandynawskiego na rzecz prawdziwej elegancji zaklętej w…

Kasetony 3D – doskonała ozdoba z nutką nostalgii

No własnie – taka magia i elegancja dawnych czasów właściwa jest w dużej mierze także dla kasetonów na sufit. Dawniej były one spotykane jedynie w domach arystokracji czy w pałacach fabrykantów i potentatów handlowych. Taka aranżacja wnętrz z użyciem kasetonów na sufit oznaczała bogactwo i splendor a dodawała mocnej nuty elegancji i klasy. Dzisiaj kasetony sufitowe, szczególnie w nowoczesnej formie 3D, spotykane są coraz częściej.

Zalety kasetonów sufitowych

Jakie zalety posiadają kasetony 3d oprócz tego, że dodają każdemu wnętrzu wyjątkowej oryginalności oraz wprowadzają pewien nastrój nostalgii oraz powagi i elegancji? Otóż przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że takie kasetony na sufit doskonale także pokrywają wszelkie nierówności niedoskonałości sufitu. Ponadto stanowią również pewną warstwę akustyczną oraz termoizolacyjną. W związku z tym doskonale się sprawdzają, jeśli posiadamy dość kłopotliwych sąsiadów albo jeśli sami np. głośno gramy na skrzypcach. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że kasetony na sufit budują pewną atmosferę przytulności i sprzyjają pracy umysłowej.

Kasetony sufitowe a style aranżacji wnętrz

Jak to jednak jest? Czy kasetony sufitowe pasują tylko i wyłącznie do wnętrz wykonanych na modłę klasyczną albo barokową? Oczywiście, że nie. Przede wszystkim bowiem warto wziąć pod uwagę, że generalnie rzecz ujmując, dzisiejsze kasetony 3D nieco różnią się od dawnych wzorów. Za ich pomocą można spokojnie udekorować także nowoczesne, współczesne wnętrza.

Wiele bowiem tutaj zależy od materiału, z jakiego wykonane są dane kasetony na sufit oraz od ich barwy oraz wzoru. Białe, futurystyczne kasetony na sufit doskonale sprawdzą się we współczesnych wnętrzach. Te, wykonane z ciemnego drewna i w klasycznej formie, raczej będą pasowały właśnie do klasycznych wnętrz. Dzisiaj także z powodzeniem znajdziemy również kasetony na sufit dopasowane do aranżacji wnętrz kolonialnej czy na modłę międzywojenną.

Kasetony sufitowe – ważne informacje

Na koniec warto jeszcze tylko dodać, że zasadniczo kasetony najlepiej sprawdzają się w większych albo wyższych pomieszczeniach. Jak najbardziej można je także zastosować w mniejszych wnętrzach, jednak trzeba wówczas dobrze to zaplanować.