remonty, kasetony 3d
Dom i ogród

Jakie są najpopularniejsze kasetony na sufit?

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też praktycznie co sezon oferują nowe modele kasetonów sufitowych. Aby dokonać udanego zakupu warto poznać największe zalety i wady dostępnych modeli.

Eleganckie kasetony ekstrudowane 3D

W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją kasetony sufitowe ekstrudowane 3D, które doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych, ale również w klasycznych wnętrza. Dzięki nowoczesnym technologiom producenci są w stanie umieścić na kasetonach przestrzenne wytłoczenia. Najczęściej wytłaczane są romby, kwadraty i okręgi. Nowością na rynku są rewelacyjne kasetony 3d, które najczęściej oparte są na wytrzymałym włóknie szklanym i specjalnym gipsie. Jedyną wadą kasetonów 3d jest dość wysoka cena zwłaszcza, jak zwrócić się uwagę na konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku.

Moda na kasetony foliowane

Praktycznie każdy producent oferuje kasetony foliowane, które bez wątpienia są najbardziej efektownym rodzajem kasetonów. Mowa tutaj oczywiście o kasetonach powlekanych wykonanych ze styropianu, które pokryte są folią polistyrenową. Dodatkowa folia nie tylko zwiększa odporność kasetonów, ale co najważniejsze spełnia również zadania dekoracyjne. Dużym atutem kasetonów powlekanych jest to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości. Brud i wilgoć można błyskawicznie usunąć, dlatego też kasetony tego typu bez problemu można wykorzystać nawet w kuchni. Jeżeli chodzi o samą cenę, to wysokiej jakości kasetony sufitowe powlekane można kupić już od 15 zł.

Moda na drewniane kasetony

Oryginalne kasetony na sufit mogą być wykonane również z drewna albo różnorodnych materiałów drewnopodobnych. Drewniane kasetony mają oczywiście zdecydowanie wyższą ceną niż kasetony styropianowe. Ich największym atutem jest oczywiście oryginalny design. Przebierać można nie tylko w kolorystyce drewna, ale również w jego gatunku. Najdroższym rozwiązaniem są kasetony sufitowe wykonane z drewna egzotycznego. W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się kasetony na sufit wykonane z jesionu, klonu, wiśni albo orzechu. Dużym atutem drewnianych kasetonów jest również to, że można je polakierować i pomalować na zupełni inny kolor.

Gdzie można kupić porządne kasetony?

Największy wybór kasetonów na sufit jest oczywiście w profesjonalnych sklepach internetowych, które oferują również najkorzystniejsze ceny. Warto także odwiedzać aukcje internetowe, gdzie można kupić nie tylko nowe, ale również używane kasetony w bardzo atrakcyjnej cenie. Wiele firm wykonuje również eleganckie kasetony sufitowe powlekane na indywidualne zamówienie.