dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Leczenie zębów w narkozie

Strach przed wizytą u dentysty często jest tak paraliżujący, że leczenia dentystycznego po prostu unikamy. Oczywiście nie jest to rozsądne, bowiem zęby należy leczyć, nie tylko z uwagi na efekt estetyczny. Choroby zębów, szczególnie zaawansowane, są groźne dla zdrowia, a nawet życia. Osoby, które bardzo boją się dentysty, mogą – na przykład – wybrać leczenie zębów w narkozie. Niejeden dentysta Szczecin je oferuje. Na czym polega taka forma leczenia?

Narkoza tylko na chwilę

Leczenie zębów w narkozie nie polega na tym, że dentysta Szczecin usypia pacjenta na cały czas leczenia stomatologicznego. Taka narkoza jest nieobojętna dla zdrowa i wymaga opieki szpitalnej, której żaden stomatolog Szczecin nie jest w stanie zapewnić. Narkoza przy leczeniu stomatologicznym jest nieco inna. Stomatolog Szczecin zawsze w takiej sytuacji współpracuje z anestezjologiem, który bierze udział w tej formie leczenia stomatologicznego. Rolą anestezjologa jest usypianie pacjenta na kilka minut i wybudzanie go. Pacjent jest usypiany tylko w chwilach, gdy leczenie stomatologiczne może być bolesne i chwilę później wybudzany. Anestezjolog w tym celu podaje pacjentowi przez wenflon odpowiednie środki i kontroluje jego stan. Pacjent może być tak usypiany i wybudzany w trakcie jednej wizyty nawet kilka razy. Dzięki narkozie, stomatolog Szczecin może wykonać o wiele więcej, niż w trakcie klasycznego leczenia stomatologicznego, pacjent zaś może czuć się w pełni bezpiecznie i mieć pewność, że nie będzie bolało.

Postępowanie po leczeniu zębów w narkozie

Po zakończeniu wizyty, pacjent powinien około pół godziny pozostać na miejscu. Każda klinika stomatologiczna Szczecin, która posiada w ofercie leczenie zębów w narkozie, ma poczekalnię, gdzie pacjent może posiedzieć i w pełni wybudzić się z narkozy. To ważne, ponieważ jakby pojawiły się jakieś objawy niepożądane, będący na miejscu anestezjolog jest w stanie zareagować i udzielić pomocy. Oczywiście z uwagi na narkozę, pacjent nie powinien przyjeżdżać na taką wizytę samochodem, samodzielnie go prowadząc. Bezpieczniej jest, gdy wróci do domu transportem publicznym lub autem, ale z kimś i jako pasażer.

Warto

Osoby obawiające się leczenia stomatologicznego powinny skorzystać z tej formy leczenia. Niejedna klinika stomatologiczna Szczecin oferuje leczenie zębów w narkozie i to w dość atrakcyjnych cenach. Oczywiście taka wizyta jest droższa niż klasyczne leczenie stomatologiczne, warto jednak pamiętać, że w trakcie jednej wizyty można zrobić o wiele więcej niż przy leczeniu bez narkozy. Decydując się na leczenie zębów w narkozie, oszczędza się więc czas i pieniądze, które byłyby potrzebne na kilka kolejnych wizyt.