dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Leczenie zębów Toruń

Leczenie zębów Toruń

Stomatolog to specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób zębów i przyzębia. Warto wiedzieć, kiedy udać się na wizytę, ponieważ choroby szybko wykryte mogą zostać szybko zwalczone.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Warto nadmienić, że nie wszystkie zabiegi są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego też o zęby trzeba dbać zgodnie z zaleceniami lekarzy oraz ekspertów z dziedziny stomatologii. Każdy, kto chce cieszyć się zdrowym i ładnym uśmiechem, powinien przynajmniej dwa razy w roku udać się na wizytę kontrolną do swojego dentysty. Jeśli chodzi o dzieci, to wizyty te powinny być częstsze po aż raz na kwartał. Dzięki temu można szybko wykryć niebezpieczne zmiany, których leczenie często liczone jest w tysiącach.

Klinika stomatologiczna Toruń

Każda wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna zostać umówiona telefonicznie po to, aby pacjent mógł wybrać dogodną porę na badanie. Badanie to zawsze poprzedza się wywiadem medyczny, w czasie którego lekarz będzie mógł dowiedzieć się, czy pacjent cierpi na jakieś choroby ogólnoustrojowe oraz, czy ewentualnie ma alergię na preparaty medyczne. Szczera rozmowa z pacjentem pozwala lekarzowi na wybranie odpowiedniej drogi leczenia, które często poprzedzone jest badaniem RTG, które dokładnie pozwala na wgląd w zęby. Może to być zarówno zdjęcie pantomograficzne, które prześwietli wszystkie zęby, jak i takie, które skupia się tylko na jednym. Dopiero po tych czynnościach lekarz będzie mógł podjąć decyzję co do leczenia zębów w danym przypadku.

Stomatologia Toruń

Warto nadmienić, że w przypadku bólu zęba zażywanie dużych ilości środków przeciwbólowych może być tragiczne w skutkach, ponieważ bóle te są bardzo silne i pacjenci mają nawyk do brania dużych ilości substancji przeciwbólowych nawet mimo innych zaleceń na opakowaniu leku. Chcąc uniknąć niebezpiecznych problemów, należy jak najszybciej udać się na wizytę do swojego dentysty, który będzie mógł podjąć decyzję co do leczenia. Często leczenie jest wieloetapowe i może trwać kilka tygodni. Przykładem tego może być np. leczenie kanałowe, które zależnie od liczby kanałów może być rozłożone na kilka wizyt. Leczenie stomatologiczne bywa bardzo drogie, a Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje tylko część z zabiegów, dlatego też należy dbać o swoje zęby, stosując się do zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Stomatologia Toruń wskaże, które zabiegi można zrobić na NFZ oraz za które trzeba zapłacić.