Paradontoza
Zdrowie i uroda

Paradontoza – przyczyny, objawy i leczenie

Choroby przyzębia mogą dotknąć każdego. Wśród nich najczęściej diagnozowana jest paradontoza, która może prowadzić nawet do utraty zębów. Jakie są przyczyny paradontozy? Jak można ją rozpoznać i wyleczyć? Czy stomatolog poznań jest w stanie pomóc?

Paradontoza, potocznie określana także jako paradentoza czy niepoprawnie jako parodontoza, to zapalenie przyzębia, które polega na odsłanianiu się szyjek zębowych, co prowadzić może także do rozchwiania się zębów i ich wypadania. Jedynym ratunkiem jest tutaj dentysta poznań.

Leczenie paradontozy wymaga wizyt u stomatologa w Poznaniu lub w innym mieście. Teraz pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych metod leczenia dla uzyskania najlepszych efektów. Na szczęście oferuje je każda klinika stomatologiczna poznań.

Po wpisaniu do wyszukiwarki słów związanych z dentystą można natychmiast zapoznać się z adresami gabinetów i klinik, które zapewniają profesjonalne leczenie paradontozy. Co warto wiedzieć o tym schorzeniu?

Skąd bierze się paradontoza?

Przyczyną zapalenia przyzębia najczęściej jest niedostateczna higiena jamy ustnej, która powoduje odkładanie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Bakterie mogą następnie przechodzić do kieszonek dziąsłowych przy tkance zęba i tworzyć kieszenie patologiczne, odsłaniające szyjki zębowe. Tutaj pomoże tylko dentysta poznań w dobrej klinice dentystycznej.

Najczęstsze objawy paradontozy:
• krwawienie dziąseł – podczas szczotkowania i samoistne
• obrzęk i zaczerwienienie dziąseł
• odsłonięte szyjki zębowe
• nadwrażliwość na dotyk, temperaturę
• nieprzyjemny zapach i posmak z ust
• ruchomość zębów
• pojawianie się ropnej wydzieliny i ropni

Leczenie paradontozy a stomatolog poznań

Przebieg leczenia paradontozy jest zależny od postaci i zaawansowania choroby.

W przypadku łagodnej paradontozy zaleca się systematyczne usuwania kamienia nazębnego u dentysty w Poznaniu czy w innym wybranym mieście, a także przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej. Konieczne może być także skorygowanie nieprawidłowych wypełnień.

W przypadku bardziej skomplikowanych postaci zaleca się wykonanie kiretażu (oczyszczania powierzchni korzenia). Konieczny może być też zabieg odbudowy kości preparatami kościozastępczymi. Dodatkowo wdrożona może być antybiotykoterapia w celu wyeliminowania chorobotwórczych bakterii.

Wybierz dobrego stomatologa w Poznaniu!

Z leczenia paradontozy najlepiej skorzystać z dobrych, prywatnych gabinetach i klinikach stomatologicznych w Poznaniu.

Wybierz sprawdzonego stomatologa i pozbądź się problemu z paradontozą! Najpierw jednak sprawdź, czy klinika stomatologiczna poznań, którą chcesz wybrać jest odpowiednim miejscem dla Ciebie.