Kasetony sufitowe
Dom i ogród

Kasetony sufitowe – najważniejsze mity

XXI wiek to zdecydowanie czas, w którym spotykamy się z naprawdę całkiem sporą ilością różnego rodzaju mitów. Co z nimi można zrobić? Najlepiej jest je systematycznie obalać tak, aby nie kierować się zupełnie błędnymi przekonaniami na różny temat. Dlatego właśnie poniżej przedstawione i obalone zostaną najważniejsze mity dotyczące paneli sufitowych.

1) Kasetony sufitowe to wymysł epoki PRL, zupełnie nie pasują do eleganckich wnętrz

Na początku warto poruszyć temat tego, że niektórzy są zdania, że kasetony sufitowe to niestety nie nadają się do żadnych eleganckich wnętrz, bowiem rzekomo wywodzą się z epoki PRL. Oczywiście nie ma w tym żadnej prawdy.

Rzeczywiście w minionym wieku kasetony były całkiem popularne w Polsce, niemniej jednak w dość zubożałej formie. Tak naprawdę kasetony popularne były już dużo wcześniej i ciągle dzisiaj wprowadzają do wnętrz wyjątkową, ponadczasową elegancję i styl. Warto tu podkreślić, że kasetony sufitowe obecnie produkowane są ponownie z naprawdę dobrych jakościowo materiałów. Wykonane w stylu klasycznym czy nawet bardziej współczesnym naprawdę pięknie wpasują się w eleganckie wnętrza same jeszcze dodatkowo tą elegancję podkreślając.

2) Kasetony nie pasują do współczesnych wnętrz

No właśnie – z czymś takim obecnie naprawdę coraz częściej można się spotkać. Czy jednak panele sufitowe rzeczywiście nie wpasują się we wnętrza utrzymane w bardziej współczesnym stylu?

Zdecydowanie jest to oczywiście nieprawda. Dzisiaj panele i kasetony na sufit produkowane są nie tylko i wyłącznie w dość standardowym klasycznym stylu, lecz jednocześnie w sprzedaży spotkać można także różnorodne modele utrzymane jak najbardziej na modłę współczesną. Doskonale wpasują się one w różnorodne współczesne kompozycje, wprowadzając do nich mocną nutę elegancji oraz wytworności.

3) Panele sufitowe oprócz funkcji estetycznych żadnych innych nie mają

Zdarza się także spotkać ze stwierdzeniem, że takie panele sufitowe to w zasadzie tylko i wyłącznie mają ładnie wyglądać i zupełnie nic innego. To jednak oczywiście także jest zupełna nieprawda. Trzeba tutaj bowiem podkreślić to, że takie panele doskonale także zapewniają pewną izolację termiczną oraz akustyczną. Co więcej – również doskonale wręcz one sprawdzają się jako możliwość zakrycia nierówności sufitowych.

Podsumowując- panele i kasetony mają naprawdę sporo zalet a dość dużo informacji, które o nich krążą to w zasadzie mity – zdecydowanie warto mieć to na uwadze aranżując własne mieszkanie czy też inne wnętrze, szczególnie wyższe i w starszym budownictwie.