oznaj okładziny ścienne PCV
Dom i ogród

Zamiast glazury, cegły i kamienia. Poznaj okładziny ścienne PCV

Ściany w modnych wnętrzach często wykańczane są cegłą lub kamieniem. Z kolei do łazienek i kuchni najczęściej wybiera się glazurę. Montaż tego typu materiałów może być jednak dość kłopotliwy oraz drogi. Jest jednak alternatywa – to okładziny ścienne z PCV, które obecnie można kupić w wielu wzorach do wyboru.

Okładziny ścienne PCV – najważniejsze cechy

Do wykańczania ścian stosuje się różne typy materiałów. Wśród nich znajduje się także okładzina ścienna PCV, która stanowi interesującą alternatywę dla droższych odpowiedników, na przykład dla glazury, kamienia czy dla cegły.

Do produkcji okładzin ściennych tego typu stosuje się PCV, czyli polichlorek winylu. Jest to materiał wyróżniający się wieloma zaletami, które powodują, że okładziny ścienne wyprodukowane właśnie z niego także mogą się nimi pochwalić.

Główne atuty okładzin ściennych PCV:
• trwałe i wytrzymałe
• odporne na wilgoć
• zmywalne
• lekkie
• łatwe w montażu
• różne wzory do wyboru

Okładziny ścienne – różne wzory do wyboru

Firmy oferujące okładziny ścienne PCV mogą zaproponować je w rozmaitych wzorach do wyboru, dlatego można dopasować je wtedy indywidualnie do aranżacji wnętrza.

Największym zainteresowaniem cieszy się okładzina ścienna o wzorach 3D, która imituje inne materiały, na przykład modną teraz cegłę, kamień naturalny – łupek, piaskowiec na ściany, a także płytki ceramiczne w różnych wzorach, w tym też popularne cegiełki. Można także zdecydować się na okładziny o geometrycznych, nowoczesnych kształtach, na przykład tworzące fale, trójkąty, trapezy.

Precyzyjne wykonanie powoduje, że okładziny ścienne świetnie sprawdzają się zamiast tych materiałów – są tańsze, łatwiejsze w montażu, a także nie są ciężkie, dlatego można zastosować je na każdej nawierzchni, w tym również na płytach kartonowo-gipsowych.

Gdzie można zastosować okładziny ścienne?

Efektownie prezentująca się okładzina ścienna PCV może być dopasowana do wielu wnętrz, między innymi do kuchni, łazienki, salonu, sypialni czy też na korytarz.

Do kuchni i łazienki najczęściej wybierana jest okładzina ścienna o wzorze płytek ceramicznych. Z kolei do wnętrz jak salon czy sypialnia chętnie kupowane są wzory imitujące cegłę, kamień, a także te o nowoczesnym wyglądzie.

Podsumowując, okładzina ścienna PCV może być wspaniałym pomysłem na wykończenie wnętrza. Doskonale nada się również wtedy, gdy chcemy wykonać jego szybką metamorfozę i wprowadzić do wnętrza nowy szyk. Niskie ceny, łatwy montaż, a także stylowy wygląd powodują, że to kapitalny dodatek do wielu aranżacji!