kasetony
Dom i ogród

Dlaczego warto montować kasetony?

Kasetony ścienne i sufitowe montuje się z kilku powodów. Dobrze jest je znać, zanim jeszcze zdecydujesz się na montaż. Być może właśnie, któraś z tych zalet przekona Cię do zakupu. Dowiedz się, więc dlaczego warto montować panele sufitowe i ścienne.

Wyrównanie powierzchni

Kasetony styropianowe na ścianę lub sufit to najprostszy sposób na to, by wyrównać powierzchnię. Nie trzeba już szlifować lub gipsować ścian. Wystarczy przykleić do nich panele styropianowe i zapomnieć o nierównościach. W ten sposób można też zasłonić nieestetyczną farbę olejową, którą ciężko jest przykryć inną farbą lub tapetą. Położenie paneli sufitowych lub ścienny jest rozwiązaniem tańszym i szybszym. Przy okazji nie ma też problemu z kurzeniem się w domu. To rozwiązanie, które zapewni Ci piękne i równe ściany przy najmniejszym nakładzie wysiłku.

Wyciszenie

Kasetony styropianowe na ścianę doskonale sprawdzą się jako sposób na wyciszenie pomieszczenia. Dzięki nim można odciąć się od hałasów dobiegających z sąsiednich lokali i przy okazji ograniczyć też dźwięki płynące z własnego mieszkania. To bardzo ważne zwłaszcza w blokach, w których bardzo ciężko o prywatność. Wyciszenie przyda się też w pomieszczeniach, które są przeznaczone do ćwiczeń muzycznych lub dedykowanych jako domowe sale kinowe i studia muzyczne. Kasetony możne też wykorzystać do tego, by wyciszyć pokój dziecka lub odciąć się od głośnych sąsiadów.

Izolacja termiczna

Jak na pewno wiesz, styropian jest wykorzystywany jako izolator cieplny. Wynika to z faktu, że jest to materiał, który w swoim wnętrzu zatrzymuje powietrze. To właśnie ono jest doskonałym izolatorem cieplnym. Można, więc wykorzystać kasetony ścienne i panele sufitowe jako sposób na ocieplenie pomieszczenia. To dość tani i prosty sposób na zmniejszenie swoich rachunków za ogrzewanie.

Dekoracja

Bardzo ważne jest to, że kasetony mają przede wszystkim służyć jako dekoracja pomieszczenia. Z tego powodu są dostępne w różnych wzorach i formatach. Dzięki temu można przygotowywać z nich różne ciekawe kompozycje, które mogą być prawdziwą ozdobą. Dostępne są przeróżne wzory, więc bez trudu można dopasować coś, co najlepiej dopasuje się do aranżacji wnętrza. Wiele kasetonów ma ciekawe faktury lub tłoczenia, które układają się w większe motywy. Dodatkowo można je pomalować na wybrany kolor. Styropian dobrze wchłania farbę, więc kasetony ze sklepu można bez trudu zamienić w indywidualną i przemyślaną ozdobę. Na pewno nikt z Twoich znajomych nie będzie miał u siebie identycznych kasetonów!