licówki
Zdrowie i uroda

Metamorfoza uśmiechu

O lśniącym, białym uśmiechu marzy nie jeden z nas. Dziś metamorfoza uśmiechu nie jest czymś niecodziennym. Warto jednak dowiedzieć się na czym polega zabieg i dla kogo może być przeznaczony. Co należy wiedzieć przed założeniem licówek?

Idealny uśmiech

Matka natura rzadko kiedy jest na tle hojna, by obdarować nas idealnym uśmiechem. Każdy z nas ma jakieś wady. Czasami są one mniejsze, niestety czasami są one na tyle duże, że swobodny uśmiech przestaje gościć na naszych ustach. I to jest właśnie odpowiedni moment, w którym warto pomyśleć o metamorfozie uśmiechu.

Licówki kompozytowe Łódź to stosunkowo prosty sposób na poprawę uśmiechu, a co za tym idzie samopoczucia. Licówki to bardzo cienki (nie przekraczający 1 mm grubości) płatek nakładany na zęby. Dzięki temu można zatuszować przebarwienia na zębach spowodowane leczeniem niektórymi lekami czy leczeniem kanałowym. Licówki łódź zatuszują również niewielkie pęknięcia, uszczerbki, czy działanie kwasów pokarmowych. Licówki to również sposób na wydłużenie, zwężenie czy poszerzenie zębów. W ten sposób można zatuszować przerwę między zębami oraz skorygować niewielkie wady zgryzu.

Kiedy nie można zakładać licówek?

Licówki kompozytowe Łódź to bardzo skuteczny sposób na korekcje uśmiechu, niestety istnieją przeciwwskazania, które nie pozwalają na wykonanie zabiegu.

Przed wykonaniem licówek Łódź należy wyleczyć zęby oraz usunąć kamień nazębny. Próchnica, zła higiena jamy ustnej oraz duża ilość zębów, które w przeszłości były leczone kanałowo to przeciwwskazania do założenia licówek.

Bardzo szkodliwe są również niektóre nawyki. Obgryzanie paznokci, podgryzanie ołówków czy długopisów również uniemożliwia założenie licówek. Czasami również wrodzone wady uniemożliwiają poprawę uśmiechu. Niekorzystny kształt zębów, czy niektóre wady zgryzu to również problem.

Pierwsza wizyta u stomatologa polega na ocenie stanu uzębieniu oraz podjęciu przez dentystę decyzji czy założenie licówek jest możliwe.

Założenie licówek – jak to wygląda?

Licówki Łódź mogą poprawić uśmiech bardzo szybko, gdyż jest to zabieg mało inwazyjny i można go wykonać już w trakcie jednej wizyty. Przeważnie zęby należy odrobinę spiłować, by licówki idealnie dopasować. Zabieg wykonywany jest przy pomocy znieczulenia miejscowego.

Licówki cena Łódź waha się w granicach 250 – 300 złotych za zęba. Warto pamiętać, że chcąc osiągnąć promienny uśmiech często trzeba się przygotować na poprawę kilku zębów. W takiej sytuacji warto negocjować cenę usługi. Licówki cena Łódź niestety jest kwotą, którą pacjent musi pokryć samodzielnie. Nie jest to zabieg refundowany przez NFZ, gdyż jest uznawany za zabieg estetyczny.