Kasetony styropianowe
Dom i ogród

Kasetony styropianowe – designerskie wykończenie wnętrz

W ostatnich miesiącach bardzo popularne stały się kasetony styropianowe, które tworzą modną i ciekawą ozdobą zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Można je stosować zarówno na ścianach, jak i przy suficie. W sklepach z takich asortymentem klienci mają do wyboru sporo różnorodnych modeli, które z łatwością można dopasować do swoich wnętrz.

Kasetony ścienne styropianowe

Wnętrza nowoczesne, często nawiązują obecnie do pałaców królewskich sprzed kilkuset lat. Wiele osób chce mieć ciekawe, oryginalne pomieszczenia, które wyróżniają się ciekawymi dodatkami oraz różnorodnymi gadżetami, dodającymi im uroku. Do takich ozdobników, z których chętnie korzystają klienci należą kasetony ze styropianu, których są niezliczone rozmiary, wzory oraz faktury. Najbardziej popularne obecnie to kasetony ze styropianu 3D, które wyróżniają się wypukłymi elementami, sprawiającymi wrażenie ruchomych.

Gdzie można zastosować ten element?

Kasetony styropianowe można tak naprawdę zastosować wszędzie, gdyż są elementem bardzo prostym w montażu. Wiele osób najchętniej dekoruje nimi salony, sypialnie oraz jadalnie. Ciekawie wyglądają także na dużych i przestronnych korytarzach oraz w przytulnych pokojach dziecięcych. Popularne są także kasetony ścienne styropianowe w restauracjach, kawiarniach oraz hotelach, w których to dodają elegancki i klasy.

Na jakie kasetony warto postawić?

Jak wspomniano wyżej, wybór ich jest bardzo duży. Producenci takich materiałów prześcigają się w tworzeniu coraz to modniejszych wzorów i elementów, które świetnie będą współgrać u klientów w ich nowoczesnych, designerskich wnętrzach. Wiele osób wybiera kasetony styropianowe o klasycznych, delikatnych wzorach. Zazwyczaj występuje na nich jeden lub dwa elementy, które rzucają się w oczy. Modne są także kasetony 3d, które doskonale sprawdzają się jako element głównych ścian w naszych domach. Wiele osób stosuje je przede wszystkim w salonach (za telewizorem), gdyż wówczas zwracają na siebie idealnie uwagę. Takie kasetony świetnie wyglądają, gdy dekorują jedną ścianę w naszych pomieszczeniach lub tylko jej fragment. Niektóre osoby, które uwielbiają tego typu dodatki, decydują się na łączenie różnych wzorów i faktur w sposób dość oryginalny i unikatowy.

Jak wynika z powyższego, taki element świetnie sprawdzi się w naszych nowoczesnych, zróżnicowanych wnętrzach. Jeżeli chcemy szybko i niewielkim kosztem odmienić nasze ścinany – zdecydowanie warto postawić na takie elementy, które świetnie podkreślą charakter domowników.