Leczenie kanałowe
Zdrowie i uroda

Leczenie kanałowe bez bólu. Wybierz dobrego dentystę!

Czeka Cię leczenie kanałowe? Nie ma się czego obawiać! Wystarczy wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny, w którym można otrzymać kompleksowe wsparcie. Jak znaleźć dobrego stomatologa w Szczecinie, który zajmuje się endodoncją?

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe – endodontyczne?

Endodoncja jest dziedziną stomatologii skupioną na diagnostyce i leczeniu dolegliwości miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych.

Leczenie endodontyczne konieczne jest wtedy, gdy:

  • doszło do głębokiej próchnicy zęba
  • pojawiła się martwica miazgi
  • ząb jest złamany lub zwichnięty
  • istnieją wskazania protetyczne – przed wykonaniem mostu albo korony

Dzisiaj takie leczenie wykonuje praktycznie każdy stomatolog Szczecin nie jest tutaj wyjątkiem. Jednak wtedy, gdy pojawia się problem, warto wybrać dobrego dentystę w Szczecinie, by mieć pewność prawidłowo i bezboleśnie przeprowadzonej procedury.

Leczenie endodontyczne – na NFZ czy prywatnie?

Leczenie kanałowe można wykonać na Fundusz lub prywatnie, jednak warto pamiętać, że prywatny stomatolog Szczecin może zaoferować pacjentom szerszą gamę usług w tym zakresie.

Endodoncja na NFZ włącza jedynie zęby przednie od „trójki” do „trójki”, więc refundacji nie podlega leczenie pozostałych zębów. W tym przypadku dentysta w Szczecinie może tylko je wyrwać.

Najlepiej zatem odwiedzić prywatny gabinet albo centrum stomatologiczne Szczecin ma wiele punktów, w których można skorzystać z obsługi na wysokim poziomie.

Leczenie prywatne dotyczy wtedy wszystkich zębów i odbywa się na bazie zaawansowanych technologii – pod mikroskopem, przy stałej kontroli RTG. W ten sposób można wyleczyć nawet zęby wielokanałowe, już leczone tą metodą, na przykład z pozostawionymi narzędziami. Osobom chcącym odwiedzić dobrego specjalistę jak dentysta Szczecin może zatem zaoferować kompleksowe, profesjonalne wsparcie.

Bezbolesne leczenie kanałowe – nowoczesne znieczulenia

Bardzo często endodoncja kojarzona jest z bólem. Jednak dobry dentysta Szczecin oraz w innych miastach może zapewnić pacjentom maksymalny komfort tej procedury.

Do leczenia endodontycznego, także na NFZ, stosuje się znieczulenia. Są to znieczulenia standardowe, a także znieczulenia komputerowe – te drugie wykonuje tylko prywatny gabinet i centrum stomatologiczne Szczecin także jest miastem, gdzie jest ono dostępne. Znieczulenie komputerowe jest mniej bolesne i nie powoduje długotrwałego obrzęku twarzy.

Wobec tego wtedy, gdy potrzebne jest leczenie kanałowe, warto wybrać sprawdzonego stomatologa w Szczecinie, który wykona procedurę z naciskiem na optymalny efekt.