dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Tradycyjne czy ultracienkie licówki Łask – co wybrać?

Licówki to nic innego jak cienkie płytki ceramiczne, które naklejane są bezpośrednio na zęby. Z dobrodziejstwa licówek korzystają największe gwiazdy, co bez wątpienia jest ich najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości i skuteczności. Osoby, które zamierzają postawić na licówki Łask powinny najpierw dowiedzieć się o nich nieco więcej.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów licówek. Największym zainteresowaniem cieszą się licówki tradycyjne oraz modele ultracienkie. Główna różnica polega na tym, że przy licówkach tradycyjnych wymagane jest zeszlifowanie cienkiej warstwy szkliwa (ok. 0,5-0,75 mm). Dopiero na odpowiednio przygotowane podłoże możliwe jest naklejenie licówki. Odbywa się to za pomocą specjalnego cementu. Ultracienkie licówki Pabianice mają grubość soczewki kontaktowej, dlatego też rzadko kiedy wymagają usunięcia nadmiaru zęba. Oba modele licówek cementuje się na dokładnie osuszonym i odpowiednio przygotowanym szkliwie.

Co wybrać?

Wybór najlepszej licówki w dużym stopniu zależy od tego, co chcemy osiągnąć i z jakimi problemami z uzupełnieniem zębów się mierzymy. Licówki ultracienkie są doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności zwracają szczególną uwagę na walory estetyczne. Z drugiej strony jeżeli głównym zadaniem licówek jest wyrównanie ubytków i niedoskonałości uzębienia to zdecydowanie lepszym wyborem są tradycyjne licówki. Wybór warto zawsze dokładnie skonsultować z doświadczonym stomatologiem.

Naturalny wygląd

Na to, czy licówki prezentują się naturalnie bardzo duży wpływ ma oczywiście materiał, z którego są wykonane. Producenci oferują licówki Zduńska Wola wykonane z wielu różnych materiałów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszym wyborem są oczywiście porcelanowe licówki Łask, które według najnowszych statystyk są najczęściej zakładane. Na kolejnych miejscach są licówki z niezawodnej ceramiki feldszpatowej albo dwukrzemianu litu. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Porcelanowe licówki Pabianice zaprojektowane zostały w taki sposób, aby odtworzyć niedoskonałości natury, dzięki czemu zęby prezentują się bardzo naturalnie. Na szczególną uwagę zasługuje nietypowa powierzchnia z bruzdami, która odbija światło jak prawdziwe zęby. Porcelanowe licówki Zduńska Wola wyróżniają się także dużą odpornością na przebarwienia z napojów i posiłków.