kasetony
Dom i ogród

Kasetony 3d – nowoczesny sposób na odnowienie mieszkania

Malowanie, tapetowanie czy tynkowanie to sposoby na odnowienie ścian w mieszkaniu. Nie są to jednak wszystkie możliwości jakie mamy. Kasetony 3d to nowoczesny sposób na stworzenie ciekawego i niebanalnego wnętrza. Co trzeba wiedzieć o kasetonach 3d?

Kasetony 3d – jak wybrać?

Panele 3d styropianowe to idealny sposób, by stworzyć wnętrze, które będzie ciekawe i sprawi, ze pokój dzienny stanie się jedyny w swoim rodzaju.

Warto wiedzieć, że kasetony 3d są wykonane z różnych materiałów. Panele betonowe są idealne do wnętrz surowych, w których króluje minimalizm. Mieszkania w stylu industrialnym oraz loftowym zyskają ciekawy sznyt, dzięki kasetonom 3d.

Panele 3d styropianowe wykonane są ze spienionego polistyrenu. Ich największą zaletą jest niewielka waga oraz możliwość pomalowania na dowolny kolor. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są panele 3d drewniane. Idealnie wpiszą się we wnętrza skandynawskie, gdzie naturalne materiały odgrywają kluczową rolę. Heksagonalne kasetony 3d świetnie wkomponują się w klimat wnętrza nowoczesnego, a prostokąty imitujące cegły ożywią salon w stylu klasycznym.

Niestandardowe rozwiązania

Do sypialni bądź pokoju dziecka bardzo ciekawym rozwiązaniem są panele wykonane z miękkiej pianki poliuretanowej, która pokryta jest powłoką przypominająca aksamit. Identyczne zastosowanie mają panele tapicerowane, które sprawdzą się również jako zagłówek łóżka.

Kasetony 3d ażurowe to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko na ścianie, ale również jako przepierzenie, które dzieli pomieszczenie na strefy. Jest to niebanalna ozdoba pokoju dziennego, która jest również bardzo funkcjonalna.

Kto powiedział, że panele 3d możemy montować wyłącznie na ścianach? Kasetony sufitowe 3d to sposób na uzyskanie głębi pomieszczenia oraz optyczne powiększenie powierzchni. Nie można również pominąć ich ciekawego i niecodziennego wyglądu, który pomoże stworzyć wnętrze, które będzie jedyne w swoim rodzaju.

Kasetony sufitowe 3d to idealny sposób na wygłuszenie mieszkania oraz ukrycie drobnych mankamentów, które po latach mogą pojawić się na suficie.

Kasetony 3d to idealny sposób, by optycznie powiększyć niewielką przestrzeń. Warto zastosować kasetony w niewielkim pokoju dziennym, wąskim przedpokoju czy nawet niewielkiej łazience, gdzie wykorzystujemy panele 3d wykonane z tworzyw sztucznych lub włókna kokosowego.

Wybierając panele 3d styropianowe trzeba pamiętać, że jest to bardzo charakterystyczna dekoracja. Ściana, na której zostaną umieszczone kasetony 3d powinna być duża i reprezentacyjna. Sprawdzi się ściana, na której powiesimy telewizor czy ustawimy obok sofę ze stolikiem kawowym.