leczenie zębów
Zdrowie i uroda

Endodoncja mikroskopowa – technologia w walce z próchnicą

Leczenie kanałowe w wielu przypadkach pozwala na uratowanie zęba, który jest poważnie uszkodzony. Nie należy jednak do najprzyjemniejszych zabiegów. Endodoncja jest leczeniem, które ogranicza dyskomfort pacjenta oraz posługuje się zdobyczami techniki, by ułatwić pracę lekarzowi. O czym trzeba wiedzieć przed leczeniem endodontycznym?

Co trzeba wiedzieć o endodoncji?

Endodoncja mikroskopowa Kraków to nic innego, jak leczenie kanałowe. Zasadnicza różnica między tradycyjnym leczeniem kanałowym, a nowoczesnym leczeniem endodontycznym polega na wykorzystaniu mikroskopu, który pozwala lekarzowi na dokładne zbadanie kanałów zębowych.

Mikroskop pozwala nawet na 25- krotne powiększenie, co ma decydujący wpływ na precyzję pracy lekarza. Dzięki temu widoczne są anomalie w obrębie kanałów oraz uszkodzenia, którym uległy.

Kolejną nowością jest endometr, niewielkie urządzenie, które ma za zadanie zmierzyć długość kanału. Część endometrów pozwala również na wyświetlanie na ekranie powiększonego obrazu przywierzchołkowej części zęba.

Endodoncja mikroskopowa Kraków to leczenie, które przebiega pod działaniem znieczulenia. Lekarz otwiera komorę zębową, za pomocą miniaturowych pilników usuwa miazgę zębową, a następnie odkażone kanały wypełnia substancja, która z czasem twardnieje.

Leczenie kanałowe Kraków, które wykonywane jest za pomocą endometru jest dla pacjenta bezbolesne, co ma ogromne znaczenie. Kolejna zaletą endodoncji mikroskopowej Kraków jest możliwość zakończenia leczenia już w trakcie pierwszej wizyty. Do tej pory leczenie kanałowe wiązało się z kilkoma wizytami u stomatologa.

Leczenie kanałowe – kiedy trzeba je przeprowadzić

Endodoncja Kraków to leczenie niezbędne, gdy kanały są wąskie, długie i bardzo kręte. Użycie mikroskopu pozwala na dokładne ich obejrzenie przez lekarza stomatologa. Nie zawsze stomatolog jest w stanie zlokalizować odgałęzienia kanałów bez użycia mikroskopu.

Endodoncja mikroskopowa Kraków powinna być przeprowadzana w przypadku, gdy ząb został poważnie uszkodzony przez zmiany próchnicowe. Użycie mikroskopu oraz endometru daje pacjentowi nadzieję na uratowanie zęba.

W przypadku, gdy występuje martwica miazgi, zgorzele miazgi, zapalenie tkanek okołowierzchołkowych również wskazana jest endodoncja Kraków.

Planując leczenie protetyczne, również warto wykorzystać leczenie kanałowe Kraków, które pozwoli na przygotowanie jamy ustnej do założenia protezy.

Zaletą endodoncji Kraków jest możliwość wyleczenia zęba w trakcie jednej wizyty oraz uniknięcie bólu, który do tej pory był ściśle związany z wizytami u dentysty.