endodoncja, dentysta
Zdrowie i uroda

Endodoncja mikroskopowa – nowoczesna metoda leczenia próchnicy

Endodoncja mikroskopowa Kraków uchodzi za dość trudny i specyficzny sposób leczenia próchnicy. Jednakże, w wielu przypadkach jest to jedyny sposób, by uratować zęby oraz zdrowie pacjenta, który przez wiele lat cierpiał z bólu z powodu rozwijającej się w zębie próchnicy. Nie każdy gabinet może poszczycić się tą formą leczenia. Nie każdy stomatolog posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie na jej temat. Co więc sami pacjenci powinni wiedzieć o leczeniu kanałowym? Jak to wygląda w praktyce?

Specyfika leczenia kanałowego – endodoncja mikroskopowa Kraków

Endodoncja Kraków, leczenie kanałowe zaawansowanej próchnicy, do której dostęp jest bardzo ograniczony – to dość specyficzne i trudne przedsięwzięcie zarówno dla samego lekarza stomatologa, jak i dla pacjenta. Wielu z nich, gdy tylko próbuje szukać leczenie kanałowe Kraków od razu się obawia, iż takie leczenie wiąże się z dużym bólem, dyskomfortem i wieloma godzinami spędzonymi na fotelu dentystycznym. Jak się okazuje, w praktyce wcale to nie jest takie straszne.

Endodoncja Kraków

Leczenie kanałowe Kraków opiera się na bardzo specjalistycznych sprzętach oraz świetnych jakościowo produktach, które mają przyczynić się do lepszego, szybszego i efektywniejszego leczenia. Stomatolog ma nie lada zadanie, gdyż musi dotrzeć do bardzo niewielkiej przestrzeni kanałowej, w której na dobre zagnieździła się doskwierająca pacjentowi próchnica. Dzieje się to bardzo często za sprawą nowoczesnego mikroskopu, który w przypadku endodoncji jest niezbędny.

Jak wynika z powyższego, endodoncja jest dość młodą i nowoczesną techniką leczenia próchnicy, która jednak na dobre powoli wpisuje się w oferty wielu gabinetów stomatologicznych. Dzięki niej można zapobiec usuwaniu chorych, zniszczonych od wewnątrz zębów. Endodoncja umożliwia ratowanie zębów, które nawet obarczone są bardzo trudną i długoletnią próchnicą. Teraz, lekarze starają się walczyć o każdy ząb pacjenta, zgodnie uważając, iż jest to lepsza metoda niż jego usuwanie. Tym bardziej że sami pacjenci, którzy poddali się tej metodzie zgodnie uważają, iż tak naprawdę nie ma się czego bać a samo leczenie przebiega dość szybko i bezboleśnie.

Szukając dobrych, sprawdzonych gabinetów warto postawić na miejsca polecane, gdzie dostępny jest fachowy sprzęt oraz świetne produkty. Ważne jest także odpowiednie podejście do pacjenta. Przed każdym zabiegiem lub przed podjęciem leczenia, warto przeprowadzić z lekarzem szczegółowy wywiad, by dowiedzieć się np.: ile czasu będzie trwało leczenie, jaki będzie jego koszt, jakie powikłania mogą po nim nastąpić.