gabinet stomatologiczny
Zdrowie i uroda

Jak dobrze wybrać dentystę dla dziecka?

W mniejszych miejscowościach trudno jest znaleźć specjalistę stomatologii dziecięcego, w Łodzi i innych miastach jednak nie przedstawia to żadnego problemu. Na pewno więc warto udać się z dzieckiem do takiego specjalisty zamiast zabierać go do dentysty na co dzień pracującego z dorosłymi. Jak jednak wybrać dobry gabinet, w którym oferowana jest stomatologia dziecięca Łódź?

Najważniejszy jest lekarz

W dużych miastach znaleźć można gabinety oferujące, pośród wielu innych, także zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej, w Łodzi również. Działają też jednak gabinety stworzone tylko z myślą o dzieciach – a nawet całe placówki. To jednak nie jest najważniejsze, choć takie miejsca zwykle, stworzone specjalnie dla dzieci, mało wyglądają na sterylne, nieprzytulne gabinety – są pełne zabawek, kolorowych akcentów, postaci z bajek, a nawet mają na przykład fotele w kształcie zwierząt. Wszystko to ma na celu odstresowanie małego pacjenta, zajęcie jego uwagi czymś, co pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie i ogólnie wzbudzenie w nim pozytywnych odczuć. Na pewno jednak największa rola należy do lekarza. Nie zdarza się, by specjalność, jaką jest stomatologia dziecięca Łódź, wybierał człowiek niepotrafiący nawiązywać kontaktu z dziećmi czy nielubiący ich – jest wprost przeciwnie. Stomatolog dziecięcy Łódź doskonale rozumie dzieci i ma do nich wiele cierpliwości, więc nieraz bawi się z nimi nim mali pacjenci pozwolą sobie zajrzeć do buzi czy krok po kroku opowiada im o tym, co robi, w dodatku w taki sposób, jakby była to zabawa lub nauka, wobec czego maluch nie zauważa, że dzieje się coś poważnego, czego miałby się bać.

Jakie zabiegi?

Oczywiście dentysta dziecięcy Łódź musi też odpowiadać na specyficzne potrzeby stomatologiczne małych pacjentów. Jest to między innymi leczenie czy usuwanie zębów mlecznych. Zęby te często są mało ważne w opinii rodziców, dlatego czeka się, aż same wypadną, a kiedy zostają zaatakowane przez próchnicę, uważa się, że nie ma potrzeby ich leczyć, gdyż i tak długo już nie będą znajdować się w jamie ustnej. Są to jednak błędne założenia.
Bardzo ważnym zabiegiem, jaki może zaproponować dobry stomatolog dziecięcy Łódź, jest też lakowanie czy lakierowanie zębów, mające na celu ich ochronę przed próchnicą.
Wskazane jest także, by dentysta dziecięcy Łódź dysponował sprzętem do sedacji wziewnej – czyli podawał swym małym pacjentom gaz rozweselający. Metoda ta jest doskonała na to, by nie wyrobić w dziecku złych doświadczeń.