odbudowa zęba, dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Dlaczego warto korzystać z usług prywatnego stomatologa?

Stomatologia prywatna w Polsce jest na wysokim poziomie i z gabinetów prywatnych korzysta wielu pacjentów. Co stoi za tak dużą popularnością prywatnych ofert? Kiedy warto udać się do prywatnego stomatologa, zamiast korzystać z usług dostępnych na NFZ?

Szeroka gama usług

Tym, co decyduje o popularności punktów jak prywatny gabinet czy klinika stomatologiczna Szczecin, jest w szczególności szeroki zakres dostępnych w nich usług. To właśnie u prywatnego dentysty w Szczecinie można skorzystać z tych usług, które nie są dostępne w koszyku świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W prywatnym gabinecie można skorzystać z usług w poniższym zakresie:

  • leczenie kanałowe wszystkich zębów
  • zakładanie implantów stomatologicznych
  • nowoczesne protezy stomatologiczne, na przykład koronki, mostki
  • wybielanie zębów

Wysoka jakość materiałów

Kolejny atut to wykorzystywanie przez specjalistów jak dentysta Szczecin wysokiej klasy materiałów, aby efekty leczenia był nie tylko trwałe, ale też estetyczne.

Warto wskazać tutaj głównie na leczenie zachowawcze, czyli na leczenie próchnicy. W gabinetach, gdzie stomatolog Szczecin przyjmuje na NFZ, stosowane są niższej jakości plomby, natomiast w tych prywatnych można skorzystać z nowoczesnych plomb utwardzanych światłem.

Podobnie wygląda sprawa w przypadku protetyki, ponieważ prywatna klinika stomatologiczna Szczecin może zaoferować swoim pacjentom dostęp do nowoczesnych, wygodnych, trwałych protez zębowych – ruchomych i stałych.

Nowoczesne znieczulenia

W gabinecie prywatnego lekarza jak stomatolog Szczecin pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych metod znieczuleń.

Nowoczesne znieczulenia obejmują między innym:

  • znieczulenia komputerowe
  • znieczulenia gazem rozweselającym
  • znieczulenia ogólne – narkoza

Szybka pomoc – także 24h

Podczas gdy oczekiwanie na wizytę u stomatologa w Szczecinie na NFZ może trwać tygodniami, do prywatnego gabinetu można dostać się znacznie szybciej.

Wiele prywatnych gabinetów i klinik stomatologicznych w Szczecinie daje także możliwość skorzystania z usług pogotowia stomatologicznego, które dostępne jest 24 godziny na dobę.

Miła i fachowa obsługa

Wizyta u takiego specjalisty jak dentysta Szczecin to również miła i fachowa obsługa oferowana przez przeszkolonych, wykwalifikowanych pracowników – od recepcjonistki, poprzez techników stomatologii, a skończywszy na samych lekarzach.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wielu Polaków decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki stomatologicznej – jakość, szeroka gama usług i ich dostępność to jej główne atuty.