wizyta u dentysty, stomatolog
Zdrowie i uroda

Kiedy dentysta Gdynia Orłowo stosuje leczenie kanałowe?

Enododoncja, to nic innego jak popularne leczenie kanałowe, które oferuje praktycznie każda nowoczesna klinika stomatologiczna Gdynia. Warto wspomnieć o tym, że leczenie kanałowe w wielu przypadkach jest ostatnią szansą na uratowanie zęba, dlatego też tym bardziej warto skorzystać z pomocy doświadczonego stomatologa.

Kiedy niezbędne jest leczenie kanałowe?

Dentysta Gdynia Orłowo najczęściej decyduje się na leczenie kanałowe, gdy dojdzie do zainfekowania miazgi zębowej. Pamiętać należy o tym, że głównym powodem zainfekowania miazgi zębowej jest próchnica, dlatego też warto systematycznie kontrolować stan swojego uzębienia. Jeżeli ubytek nie zostanie szybko wykryty i jest głęboki, to niezbędne jest właśnie leczenie kanałowe. Do zapalenia zęba może dojść również w przypadku wielokrotnego leczenia tego samego zęba. Nie można zapominać również o mechanicznych uszkodzeniach . Do zapalenia miazgi dochodzi po złamaniu lub pęknięciu zęba. Jeżeli pojawił się pulsujący ból, to warto jak najszybciej odwiedzić klinikę stomatologiczną Gdynia.

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Stomatolog Gdynia Orłowo podczas leczenia kanałowego skupia się na całkowitym usunięciu miazgi zębowej na której znajdują się bakterie. Wnętrze leczonego zęba jest bardzo dokładnie oczyszczane i odkażane. Ubytek wypełniany jest specjalną substancją biozgodną. Jeżeli dojdzie do zniszczenia tkanki, to niezbędna jest oczywiście jej odbudowa. Dentysta Gdynia Orłowo podczas leczenia zwraca szczególną uwagę na dokładne oczyszczenia zęba. Niestety jeżeli zachowają się nawet niewielkie zmiany chorobowe tkanki, to ząb nie zostanie wyleczony do końca. Korzystając z usług doświadczonej kliniki stomatologicznej Gdynia Orłowo ogranicza się do minimum ryzyko kolejnego zakażenia i ponownego rozwiercania zęba.

Co warto wiedzieć?

Dzięki nowoczesnej technologii stomatologicznej leczenie endodontyczne na szczęście nie zawsze wiąże się z utratą zęba. W wielu przypadkach stomatolog Gdynia Orłowo oczyszcza jedynie wnętrze zęba z zanieczyszczonej tkanki, dzięki czemu cała zewnętrza struktura pozostaje bez większych zmian. Zachowanie naturalnego zęba i wypełnienie go specjalnym preparatem biozgodnym jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż usunięcie całego zęba. Wyrwanie zęba jest niezbędne tylko wtedy, gdy bakterie bardzo mocno uszkodzą naturalną strukturę zęba.