implanty, dentysta, chirurg dentystyczny
Zdrowie i uroda

Implanty zębów – kiedy warto je zrobić?

Zęby tracimy z różnych przyczyn, czasami odpowiada za to brak wystarczającej higieny jamy ustnej, innym razem przyczyną jest choroba lub wypadek. Tak czy inaczej, braki w uzębieniu należy jak najszybciej uzupełnić, inaczej spotkają nas przykre konsekwencje. Przez brak zęba może dojść do przemieszczania się zębów sąsiadujących, a w najgorszym przypadku do zaniku kości. Rozwiązaniem problemu mogą okazać się implanty zębów Rzeszów. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Czym są implanty zębowe?

Implanty Rzeszów to bardzo dobry wybór, jeżeli chodzi o odbudowę uzębienia, gdyż dzięki nim można uzyskać trwały efekt estetyczny. Dzięki nim poprawie ulega zaburzona mechanika narządu żucia i przywrócona jest funkcja uzębienia. Implanty są tak estetyczne i trwałe, że nie odbiegają wyglądem od prawdziwych zębów, co więcej, jeżeli zostaną wszczepione poprawnie, wówczas posłużą na bardzo długi czas, a być może nawet na całe życie.
Czym jest implant? Jest to specjalna tytanowa śruba, która ma za zadanie zastąpić prawdziwy korzeń zęba. Jest ona wkręcana w kość szczęki i żuchwy, następnie umieszczana jest na nim korona protetyczna, która jest widocznym elementem zęba. Współczesna stomatologia rozwija się bardzo szybko, dlatego implanty są coraz nowocześniejsze i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku każdej osoby, która z jakichś powodów straciła ząb lub zęby. Oczywiście są pewne przeciwwskazania, co zostanie omówione przez dentystę na konsultacji wstępnej.

Implanty Rzeszów cena

Czy implanty Rzeszów cena są drogie? Niestety tak, ponieważ za jeden implant trzeba będzie zapłacić od 1500 do 4500 złotych. Dużo zależy od jakości implantu, metody leczenia, a także danego gabinetu stomatologicznego. W większych miastach ceny na pewno będą wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Liczy się także renoma specjalisty, który będzie wykonywał nam zabieg. Na takich usługach jednak nie należy oszczędzać, gdyż możemy szybko tego pożałować i narazimy się na dodatkowe koszty. To, czy implant zębowy będzie nam długo służył, w dużej mierze zależy bowiem od tego, jak zostanie wszczepiony. Wysokiej klasy specjalista na pewno pomoże nam odzyskać uśmiech na długi czas. Bez wątpienia warto zdecydować się na implanty zębowe, jeżeli mamy na nie odpowiedni budżet.