proteza
Zdrowie i uroda

Proteza w jeden dzień – korzyści

Obecnie dzięki najnowszej technologii, można uzyskać nowe, naprawione zęby w jeden dzień.
Pożegnaj się z uciążliwymi, luźnymi protezami i zyskaj nową jakość życia w ciągu jednej wizyty. Dzięki minimalnie inwazyjnej koncepcji leczenia można wstawić zarówno implanty, jak i protezy stałe w ciągu zaledwie jednego dnia. Proteza w jeden dzień — jak to możliwe?

Protetyka zduńska wola — naprawione zęby w jeden dzień

Dzięki nowoczesnym implantom natychmiastowym można uzyskać zęby w zaledwie ciągu jednego dnia. Jest to nowa i innowacyjna odbudowa z wykorzystaniem niewielkiej liczby implantów, która umożliwia szybką i skuteczną wymianę całego łuku zębowego.

Ta koncepcja obejmuje cztery implanty na całą szczękę. Do wcześniej wprowadzonych implantów są następnie mocowane właściwe protezy.

Proteza w jeden dzień — jak to działa?

W szczęce umieszcza się 4 implanty na rząd zębów. 2 implanty są wstawione w odcinku przednim, a kolejne 2 w odcinku tylnym. Dwa tylne implanty są wprowadzane w pozycji pochylonej pod kątem do 45 stopni. Za pomocą pręta tytanowego można połączyć implanty i tym samym zapewnić dodatkową stabilność. Na tych implantach są umieszczane protezy stałe. Początkowo stosuje się rozwiązanie tymczasowe — plastikowy mostek. Po wygojeniu wymienia się go na protezę stałą.

Proteza w jeden dzień a inne implanty — różnice

Ta metoda różni się od innych metod odbudowy przede wszystkim krótszym czasem leczenia
Wykorzystuje tylko 4 implanty na rząd zębów, a tym samym zapewnia szybszą i łatwiejszą odbudowę za pomocą protez stałych. Dzięki temu stosunkowo niewielkiemu nakładowi można założyć protezy zaraz po implantacji.

W przeszłości, aby zapewnić wystarczającą ilość substancji kostnej do stabilnego umieszczenia implantów, często konieczny był złożony przeszczep kostny. Obecnie dzięki tej innowacyjnej metodzie, jaką wykorzystuje protetyka Pabianice, nie jest to konieczne.

Protetyka pabianice — jakie są korzyści z protezy w jeden dzień?

Wykonanie protezy w jeden dzień daje następujące korzyści:

  • Stabilne trzymanie i wysoka sprężystość,
  • Wysoka estetyka i doskonała kompatybilność,
  • Natychmiastowa odbudowa protezy stałej,
  • Tylko jedna proteza stała na rząd zębów,
  • Trwałość,
  • Niższe koszty dzięki mniejszemu nakładowi pracy,
  • Brak punktów ucisku — w przeciwieństwie do protez wyjmowanych,
  • Szybsze gojenie.