narzędzia dentystyczne, stomatolog
Zdrowie i uroda

Skomplikowany zabieg stomatologiczny. Jak się do niego przygotować?

Skomplikowany zabieg stomatologiczny to sytuacja, która może budzić strach. Obaw jest wiele. Strach przed bólem, komplikacjami, krwawieniem czy innymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Oczywiście wszystko to może się wydarzyć. Dobry gabinet stomatologiczny Łask to jednak miejsce, gdzie takie sytuacje dzieją się niezwykle rzadko. Jak się przygotować do takiej wizyty i takiego zabiegu?

Strach jest w głowie

Warto mieć świadomość, że strach jest tylko w głowie. Wyobraźnia może podpowiadać scenariusze, które nigdy nie muszą się wydarzyć. Warto więc pozytywnie podejść do takiego zabiegu i po prostu być dobrej myśli, wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Trzeba też pamiętać, że nawet skomplikowane leczenie stomatologiczne czy trudny zabieg nie trwają nie wiadomo jak długo. Najczęściej to kilka, najwyżej kilkanaście minut spędzonych na fotelu dentystycznym i każdy jest w stanie to przetrwać. Nie można też zapominać, że każdy dentysta Łask wie doskonale, który zabieg dla pacjenta może być trudny i wie, jak zminimalizować ryzyko bólu. Stomatolog Łask może podać pacjentowi takie znieczulenia, które zagwarantują, że boleć podczas leczenia stomatologicznego nie będzie.

Dojazd na zabieg

Jeśli gabinet stomatologiczny Łask nie leży blisko naszego miejsca zamieszkania, trzeba tam jakoś dotrzeć. Przy skomplikowanym leczeniu stomatologicznym, niewskazane jest docieranie do dentysty własnym samochodem, samopoczucie po zabiegu bowiem może być bardzo różne, a kierowanie samochodem by wrócić do domu dość ryzykowne. Jeśli więc stomatolog Łask informuje wcześniej, że warto zadbać o inną formę dojazdu, warto go posłuchać.

Leki przeciwbólowe

Przy trudnym zabiegu stomatologicznym nie musi boleć. Dentysta Łask poda odpowiednie znieczulenia, które zagwarantują leczenie bez bólu. Z czasem jednak znieczulenie przestanie działać, może więc zacząć boleć po jakimś czasie od wyjścia z gabinetu stomatologicznego. Warto mieć to na uwadze i nie polegać na lekach przeciwbólowych dostępnych bez recepty. O wiele rozsądniejsze jest poproszenie dentysty o wypisanie recepty na dobre leki przeciwbólowe i wykupienie ich. Nie można też zapominać o zapisaniu danych kontaktowych do dentysty, bowiem gdyby coś się działo, można będzie się z nim natychmiast skontaktować. Oczywiście najlepiej spisać numer bezpośrednio do stomatologa, nie zaś do gabinetu, który przecież jest czynny tylko w określonych godzinach.

Nawet najtrudniejsze leczenie stomatologiczne niekiedy jest potrzebne. Nie warto uciekać od takich sytuacji. Samo leczenie nie trwa długo, okres gojenia się ran po takim leczeniu również nie jest nie wiadomo jak długi. Warto mieć to na uwadze.