dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Na czym polega wybielanie zębów laserem?

Nowoczesne kliniki stomatologiczne Zabrze coraz częściej oferują swoim klientom laserowe wybielanie zębów. Medycyna estetyczna w stomatologii rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też tym bardziej warto zapoznać się z najpopularniejszymi zabiegami dostępnymi na rynku.

Jak wygląda w rzeczywistości laserowe wybielanie zębów?

Doświadczona klinika stomatologiczna Zabrze oferuje wiele różnych metod laserowego wybielania zębów. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się system Beyond, Zoom! oraz BriteSmil. Każda technologia ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepszy zabieg. Wszystkie wymienione metody opierają się na działaniu lasera. W pierwszej kolejności stomatolog Zabrze nakłada na dziąsła specjalny żel. Jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie dziąseł przed działaniem środka wybielającego. Po nałożeniu żelu jest on utwardzany za pomocą lampy UV. Kolejnym krokiem jest nałożenie preparatu wybielającego, którego mechanizm działania opiera się w dużej mierze na działaniu nadtlenku wodoru. Ostatnim krokiem jest z kolei naświetlenie zębów niebieskim światłem, które emitowane jest przez laser.

Jak przygotować się do wybielania zębów?

Przed wybielaniem zębów metodą laserową należy oczywiście odpowiednio przygotować zęby. Kluczem do sukcesu jest wypełnienie wszelkich ubytków. Jeżeli wybielanie wykona się na próchnicy, to niestety może dojść do uszkodzeń, które w dłuższej perspektywie wymagać będą leczenia kanałowego. Preparat służący do wybielania zębów w żadnym wypadku nie może przedostać się do miazgi zęba. Doświadczony dentysta Zabrze może zaproponować także usunięcie płytki i kamienia nazębnego, dzięki czemu jeszcze bardziej wzmocni się efekt wybielania zębów. Dobra klinika stomatologiczna Zabrze oferuje piaskowanie i skaling, które można wykonać przed wybielaniem laserowym.

Ile kosztuje laserowe wybielanie zębów?

Koszty laserowego wybielania zębów w dużej mierze uzależnione są od kliniki. Wybielenie pojedynczego zęba to wydatek około 150 zł. Wybielenie obu łuków zębowych to wydatek około 2 000 zł. Warto wspomnieć także o tym, że nie każdy może skorzystać z laserowego wybielania zębów. Dentysta Zabrze przed zabiegiem powinien poinformować swoich pacjentów o wszelkich przeciwwskazaniach. Uważać powinny przede wszystkim kobiety w ciąży i osoby, które używają leków fotoreaktywnych. Stomatolog Zabrze powinien zapytać się także, czy pacjenci nie są uczuleni na środki wybielające.