klinika dentystyczna, klinika stomatologiczna
Zdrowie i uroda

Licówki – sposób na estetyczny uśmiech

Stomatologia estetyczna to wiele skutecznych rozwiązań, które zapewnią nam nam długie lata znacznie bardziej estetyczny uśmiech. Z całą pewnością można do nich zaliczyć licówki Łask, które można stosować zarówno na pojedyncze zęby, jak i pokryć nimi większość zębów. Ich zaletą jest to, nie tylko poprawiają barwę zęba, a często także ich kształt.

Kiedy stosuje się licówki Łask?

To rozwiązanie z zakresu stomatologii estetycznej może być stosowane w bardzo różnych przypadkach. Przede wszystkim decydują się na nie osoby, które chcą poprawić barwę swoich zębów – założony cienki płatek na nieestetyczny ząb, np. z powodu przebarwień, sprawia, że na powrót wygląda on jak nasze pozostałe zęby. Ale to nie wszystkie problemy, jakim zaradzą licówki Pabianice. Stosuje się je z powodzeniem także w takich przypadkach jak nierówna struktura powierzchni zęba, a nawet jego niewielki brak, jaki pojawił się na przykład w wyniku ukruszenia – licówki Zduńska Wola poradzą sobie świetnie z takimi nieprawidłowościami. Ponadto licówki Łask to także skuteczny sposób na zaradzenie pewnym defektom ułożenia zębów, np. z ich pomocą można zamaskować diastemę między jedynkami.

Licówki Pabianice – jak wygląda zabieg?

Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym po dokładnym wywiadzie lekarskim i ma on przede wszystkim być adekwatny do oczekiwań i potrzeb każdego pacjenta. Na wybrany ząb przykleja się specjalne cienkie płatki, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Kolor licówki Pabianice dobiera się w taki sposób, aby idealnie komponował się on z pozostałym uzębieniem. Aby licówka została nałożona, to stomatolog musi odpowiednio przygotować do tego zabiegu nasze zęby – muszą być one między innymi spiłowane i oszlifowane, więc tym samym licówki Zduńska Wola to zabieg, który trwale zmienia wygląd naszego zęba i nie można ich ponownie ściągnąć.

Z czego mogą być wykonane licówki Zduńska Wola? – Rozwiązań jest kilka. Przede wszystkim może to być licówka ceramiczna, kompozytowa, akrylowa lub porcelanowa. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, a także wady. Ponadto różni je także trwałość oraz cena, dlatego warto dokładnie zapoznać się z ofertą gabinetów stomatologicznych i wybrać takie rozwiązanie, które satysfakcjonuje nas także pod względem finansowym. Niemniej jest to jedna z skutecznych alternatyw na bardziej estetyczny uśmiech.