dentysta, stomatolog, zdrowe zęby
Zdrowie i uroda

Implanty całej szczęki – co warto wiedzieć?

Pomimo dbania o czystość zębów, a także o higienę jamy ustnej wielu pacjentów miewa ogromne problemy z zębami. W skrajnych sytuacjach może to doprowadzić do utraty jednego lub większej ilości zębów. Na szczęście współczesna medycyna pozwala na uzupełnienie uzębienia. Pacjenci mogą się bowiem zdecydować na implanty całej szczęki. Co powinno się o nich wiedzieć?

Szczęka na implantach — dlaczego to tak dobry pomysł?

Zanim jednak przejdzie się do tego, z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli zechce się założyć implanty całej szczęki, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, jakie korzyści można uzyskać takim zabiegiem. Czy brak uzębienia to faktycznie tak duży problem?
Jak się okazuje, brak kilku, a nawet jednego zęba to olbrzymi kłopot. Po pierwsze znacznie cierpi na tym estetyka uśmiechu, co może być źródłem licznych kompleksów, utraty pewności siebie, a także niepowodzeń w życiu zawodowym lub osobistym.
Oczywiście brak zębów to także ogromne problemy praktyczne. Zwykłe spożywanie pokarmów może okazać się w takiej sytuacji bardzo utrudnione, a nawet niemożliwe. W efekcie tego bardzo dużo osób sięga po implanty, które są w stanie zastąpić prawdziwe zęby.

Ile kosztują implanty zębów całej szczęki?

Implanty całej szczęki to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które w wyniku urazów mechanicznych czy też chorób jamy ustnej utraciły swoje zęby. Wiedzieć jednak trzeba, że taki zabieg może być naprawdę bardzo kosztowny. Ile konkretnie kosztują implanty i czy warto się na taki wydatek zdecydować?
Jeśli chce się poznać łączny koszt wszczepienia implantów, przede wszystkim wiedzieć trzeba, że składają się one z dwóch elementów i wyceniane są osobno. Chodzi oczywiście o same implanty, lecz także o koronę zęba, która jest na nich umieszczana. Jak to dokładnie wygląda pod kątem kosztów? Przyjmuje się, że wszczepienie jednego implantu to wydatek około 3500 zł. Oczywiście cena ta może być nieco wyższa lub niższa, w zależności od konkretnego gabinetu. Dodatkowo doliczyć trzeba do tego rekonstrukcję zęba, czyli wykonanie jego korony. W tym wypadku liczyć się trzeba z wydatkiem około 3000 złotych. Cena ta może być nieco wyższa, jeśli wybierze się droższy materiał wykonania korony zęba.
Czy warto taki wydatek ponieść? Zdecydowanie tak, ponieważ implanty będą służyły przez naprawdę wiele lat i doskonale będą zastępowały prawdziwe zęby.