dentysta
Zdrowie i uroda

Zalety licówek

Coraz więcej pacjentów, którzy odwiedzają gabinety stomatologiczne, decyduje się na założenie licówek, czyli cienkich płytek nazębnych. Jakie są główne zalety tej metody? Czy warto zdecydować się na nią?

Estetyczne uzębienie

Rzadko zdarza się, żeby naturalne zęby miały śnieżnobiały kolor i idealny kształt. Do tego wielu pacjentów boryka się z problemem pojawiających się plamek, przebarwień, kamienia, różnego typu braków (np. z powodu odłamania czy ukruszenia) lub diastemy. W takich wypadkach licówki, które oferuje dentysta Kraków, to idealna opcja. Cienkie płatki z porcelany czy akrylu można dostosować do zębów, uzyskując odpowiedni kształt, wielkość, długość i kolor spełniający oczekiwania pacjenta. Ostateczny rezultat jest naprawdę niesamowity i zwykle bardzo pozytywnie zaskakuje osoby, które zdecydowały się na tę usługę. W wielu przypadkach nowy, piękny uśmiech potrafi odmienić całkowicie wygląd twarzy. Należy również dodać, że dzięki licówkom często można uniknąć zakładania i noszenia aparatu ortodontycznego.

Licówki Kraków – szybkie efekty i pełne bezpieczeństwo

Bardzo ważną kwestią, która również stanowi sporą zaletę licówek, jest szybkość uzyskiwania pożądanego efektu. Samo dobieranie i przyklejanie płytek nie trwa długo – często wystarczy nawet jedna wizyta. Oczywiście wiele zależy od zakresu usługi i oczekiwań konkretnego pacjenta. Przy najbardziej skomplikowanych zabiegach stomatolog Kraków wykonuje całość na zaledwie 3-4 spotkaniach. Wcześniej oczywiście ma miejsce wizyta w celu omówienia szczegółów i dostosowania całego procesu do indywidualnych potrzeb danej osoby. Na dodatek licówki, które oferuje dentysta Kraków, to zabieg bezpieczny i gwarantujący brak jakichkolwiek powikłań. Nie ma tu również mowy o bólu czy dyskomforcie, które zdarzają się np. przy okazji wszczepiania implantów zębowych.

Duża trwałość

Co ważne, licówki Kraków to produkt o bardzo dobrej jakości, a cała usługa wykonywana jest przy zachowaniu najwyższych standardów. Wszystko to powoduje, że po nałożeniu na zęby, płytki są dobrze dopasowane, mocno się trzymają i zachowują długą trwałość. Szacuje się, że dobrze wykonana usługa zapewnia nawet możliwość noszenia tych samych licówek przez kilka lat. Dzięki dużej odporności materiału, z którego są stworzone, nie dochodzi do ich uszkodzenia, oczywiście o ile pacjent będzie stosował się do zasad, których należy przestrzegać. Stomatolog Kraków gwarantuje również, że wykonanie licówek z porcelany sprawia, iż nie ulegają one tak szybkim przebarwieniom, jak naturalne zęby.