sprzęt do gabinetu dentystycznego
Zdrowie i uroda

Jak zadbać o ładny uśmiech?

Każdy, kto pragnie mieć piękne i zdrowe zęby, musi przestrzegać kilku podstawowych zasad. Pierwsza z nich to codzienna higiena jamy ustnej, czyli szczotkowanie zębów i używanie nici dentystycznych. Powinno się ograniczyć zużycie cukru i często spożywać jabłka, gdyż błonnik w nich zawarty czyści zęby i masuje dziąsła. Bardzo ważne są też regularne wizyty u stomatologa.

Pełna opieka stomatologiczna

Klinika dentystyczna zabrze oferuje pełną opiekę stomatologiczną. Na początku pacjent jest poddawany szczegółowej diagnozie, a następnie zostaje włączone odpowiednie leczenie. Stomatolog zabrze to oferta skierowana zarówno do dorosłych, jak i do dzieci.

Zakres leczenia obejmuje profilaktykę, leczenie zachowawcze, protetykę, leczenie kanałowe, stomatologię estetyczną, chirurgię stomatologiczną oraz stomatologię dziecięcą. Wszystkie zabiegi przebiegają w znieczuleniu dozowanym przez nowoczesne urządzenie.

Profilaktyka i leczenie zębów u dzieci

Dentysta zabrze zaborze potrafi odpowiednio przygotować dziecko do zabiegu. Na początku odbywa z małym pacjentem rozmowę o planowanym zabiegu. Pokazuje narzędzia i tłumaczy, do czego będą one użyte. Dzięki takiej rozmowie dziecko pozbędzie się stresu.

Dbanie o mleczne zęby jest bardzo ważne, ponieważ utrzymują one przestrzeń dla zębów stałych. Jeśli zostaną usunięte zbyt wcześnie, to mogą powstać wady zgryzu. Należy pamiętać o używaniu pasty do zębów odpowiedniej dla danego wieku i o fluoryzacji raz na pół roku.

Klinika dentystyczna zabrze- stomatologia estetyczna

O piękny, biały uśmiech należy odpowiednio zadbać. Klinika oferuje szereg zabiegów poprawiających kształt i kolor zębów. Dostępne są dwa zbiegi wybielające zęby. Wybór jednego z nich należy przedyskutować ze stomatologiem. Może to być wybielanie w gabinecie stomatologicznym za pomocą profesjonalnej lampy lub zabieg, który wykonuje się samodzielnie w domu.

Stomatolog zabrze może zaproponować profesjonalne czyszczenie i piaskowanie zębów, korektę kształtu i koloru, korektę wad estetycznych takich jak niedorozwój szkliwa czy nieprawidłowe ustawienie. W klinice można też założyć porcelanowe licówki, które przywrócą estetyczny uśmiech.

Dentysta zabrze zaborze- pełen zakres usług

Podczas pierwszej wizyty pacjent jest bardzo dokładnie diagnozowany. Przy użyciu lupy stomatologicznej sprawdza się stan błony śluzowej jamy ustnej, stan tkanek twardych zęba oraz stan żuchwy. Można też zrobić zdjęcie rentgenowskie metodą cyfrową.

W ramach podejmowanych działań profilaktycznych można w klinice usunąć kamień nazębny, usunąć osady i przebarwienia oraz pozbyć się płytki bakteryjnej.