Licówki
Zdrowie i uroda

Licówki – sposobem na białe i zadbane zęby

Dbanie o zęby nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza gdy przegapiło się moment, w którym zaczęło przybywać problemów z ich estetyką. Na szczęście istnieje rozwiązanie, by wyjść na prostą, a są nią licówki Łódź poleca je zamiast drogich zabiegów wybielających szkliwo.

Licówki Łódź- dlaczego są lepszą opcją od wybielania zębów?

Po pierwsze dlatego, że są mniej szkodliwe i inwazyjne. Nie zdzierają szkliwa ani nie zaburzają jego struktury. Po drugie można je założyć niemal od razu i nie trzeba ich wielokrotnie wymieniać ani powtarzać czynności związanych z ich nakładaniem i oczyszczaniem. Po trzecie są całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że zakłada je stomatolog Łódź już nie raz widziała, jak ludzie cierpieli i męczyli się, bo na własną rękę wybielili zęby przy pomocy popularnych i niby bezpiecznych past. Zrobili to, by było szybciej i taniej, a jedyne, co osiągnęli to wstyd i upokorzenie, bo ich zęby były w fatalnym stanie i nie nadawały się do pokazywania. Musiał to wszystko po nich posprzątać doświadczony dentysta Łódź wielokrotnie była świadkiem tego typu sytuacji.

Co trzeba zrobić przed założeniem licówek?

Należy przede wszystkim oczyścić zęby. Robi się to przez scaling i piaskowanie, a dokonać tego może w zasadzie każdy stomatolog Łódź dysponuje sprzętem, który pozwala na tego rodzaju zabiegi na masową skalę Samo piaskowanie, nie zajmuje zbyt wiele czasu i wykonuje się je w ten sposób, że woda pod ciśnieniem eliminuje wszelkie resztki pokarmów, kamień nazębny i przebarwienia. Jest ono niezbędne, gdyż powierzchnia zębowa pod licówki musi być nieskazitelna i bez żadnych grudek. Jedyną konsekwencją piaskowania i scalingu jest lekkie krwawienie z dziąseł i jamy ustnej. Jednak upora się z nim w mig doświadczony dentysta Łódź dba, by wiedza stomatologów i ich praktyczne umiejętności były na jak najwyższym poziomie.

Jak wygląda zakładanie licówek i czy jest ono bolesne?

Licówki przykleja się do zębów światłoutwardzalnym preparatem o nazwie bond. Jak już wcześniej wspomniano, zęby muszą być uprzednio dokładnie oczyszczone, by licówki lepiej się na nich trzymały. Służy do tego specjalny kwas. Jego zadanie polega na delikatnym usunięciu powierzchniowej warstwy szkliwa. Zabieg ten jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Toteż ryzyko bólu i dyskomfortu psychicznego jest minimalne. Przed nałożeniem bondu każdy ząb podlega odizolowaniu od pozostałych i osuszaniu powietrzem. Jest to konieczne, gdyż od tego zależy przecież efekt wizualny całego zabiegu. Każdy ząb ma być odpowiednio wypielęgnowany.