kasetony
Dom i ogród

Czy zakup styropianowych paneli ściennych/sufitowych ma sens?

Kasetony ścienne ze styropianu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W dużej mierze wynika to z faktu, że mogą one zostać zamocowane do niemal każdej powierzchni. Ponadto proces ten jest niezwykle prosty i bezproblemowy, a więc można przeprowadzić go samodzielnie. Panele sufitowe do samodzielnego montażu nie wymagają specjalnych umiejętności, czy też doświadczenia, jednak konieczne jest zachowania wysokiego poziomu precyzji. Nawet najmniejsze nieprawidłowości mogą sprawić, że uzyskany efekt będzie daleki od ideału.

Niewygórowany koszt zakupu

Kasetony styropianowe na ścianę lub sufit można zakupić w bardzo niskiej cenie. Z pewnością zadowoli to osoby, które nie posiadają zbyt dużego budżetu. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy nie chcą wydawać zbyt dużo, a jednocześnie stawiają na satysfakcjonująca jakość. Panele sufitowe ze styropianu również są solidne i odporne na zniszczenia. Właśnie dlatego nie trzeba obawiać się, że jest to inwestycja na kilka sezonów. Prawidłowo przymocowane kasety ścienne przez długie lata będą prezentować się perfekcyjnie. Nie wymagają one specjalnej konserwacji, co również jest sporą zaletą.

Rozsądniej jest postawić na kasetony styropianowe na ścianę, które posiadają optymalne parametry użytkowe. Przesadna oszczędność nie jest dobrym pomysłem – może sprawić, że jedynie zmarnujemy gotówkę. Warto jest wybrać znanego i cenionego producenta, który funkcjonuje w branży od lat. Przed zakupem kasetonów styropianowych na ścianę nie zaszkodzi sprawdzić opinii użytkowników. Dzięki nim sprawdzimy, czy jakość danych produktów spełni wszystkie nasze oczekiwania. Liczne promocje i wyprzedaże sprawiają, że możemy zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

Efektowny design

Kasetony ścienne mogą prezentować się niezwykle efektownie. Fantastycznie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, ale nie tylko. Dzięki nim pomieszczenie stanie się przytulne, a aranżacja będzie sprawiać wrażenie dopracowanej. Zastanawiasz się, czy panele sufitowe ze styropianu można malować? Wiele zależy od zaleceń producenta, jednak w zdecydowanej większości przypadków możliwa jest zmiana koloru. Wystarczy jedynie wybrać farbę, która nie będzie posiadać agresywnego składu. Mowa tutaj o m.in. emaliach wodnych, czy też lateksowych.

Samodzielny montaż kasetonów styropianowych na ścianę nie jest zbyt skomplikowany. Musimy przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiedni klej, który będzie wystarczająco mocny. Jeśli jednak nie posiadamy dostatecznych umiejętności, to postawmy na usługę profesjonalistów.