Salony inspirowane kasetonami
Dom i ogród

Salony inspirowane kasetonami

Przytulne i ciche wnętrza to idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Wpływ na to mają nie tylko meble, ale przede wszystkim ściany i kolory, które wybieramy według osobistych preferencji. Dodatkowe zdobnictwo i stylowe dodatki mogą przybierać różne formy i mają tak samo duży wpływ na końcowy efekt.

Kasetony ze styropianu

Kasetony styropianowe na ścianę lub sufit to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie dla naszego mieszkania. Nowoczesne kasetony zakryją ubytki w tynku, popękane ściany, zabrudzone i poszarzałe miejsca. Są także świetną izolacją od chłodu, a ich jedna z najważniejszych zalet – odporność na wilgoć, sprawia, że sprawdzą się w nawet bardzo problematycznych miejscach. Wyciszają akustycznie pomieszczenie, wpływają na komfort przebywania w nim i są bardzo łatwe w montażu. Nie wymagają zatrudniania fachowców. Kasetony ścienne styropianowe z łatwością można przykleić za pomocą kleju do styropianu lub pianokoklejem. Są lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć ściereczką z detergentem.

Nie tylko funkcjonalność, ale i ozdoba

Kasetony ze styropianu występują w różnorodnych formach. Najczęściej są to kwadraty i inne czworoboki, ale występują również, np. w formie rozet i innych elementów zdobniczych. Ich faktura także może być zaskakująca. Gładka, z ozdobnymi żłobieniami, motywami roślinnymi, w formie nierównego tynku, cegły, płytek i paneli. Wybór pod tym względem jest naprawdę bogaty. Również pod względem kolorystyki kasetony ścienne styropianowe zachwycają wyborem. Kasetony styropianowe z powodzeniem można również własnoręcznie malować. Najlepiej nadają się do tego wodne farby do zastosowania wewnętrznego, ale styropian nie może być powlekany. Przed zakupem warto więc zapytać sprzedawcę o tę ewentualność. Kasetony styropianowe występują także w formie tradycyjnych elementów, którymi można ozdobić szafkę czy komodę.

Oryginalne aranżacje

Szeroki asortyment kasetonów ze styropianu pozwala eksperymentować z różnymi stylami. Możemy nimi pokryć sufit, ściany lub na przykład tylko niewielki fragment ściany, który akurat sobie upodobaliśmy. W ten sposób możemy odmienić wygląd kominka, sypialnię lub przedpokój. Modne ostatnio cegiełki możemy wykorzystać montując je nad schodami lub przy kuchennym stole. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i preferowanego stylu. Kasetony w postaci rozet często zdobią oryginalne żyrandole, a drewnopodobne świetnie nadają się do przedpokojów i korytarzy. To jednak, w jaki sposób zostaną użyte, w ostateczności zawsze decyduje klient.