farby Benjamin, farby do ściany
Dom i ogród

Trendy kolorystyczne w roku 2022

Być może planujesz odświeżyć nieco wygląd mieszkania i szukasz inspiracji dotyczących kompozycji kolorystycznych, a może po prostu interesujesz się nowinkami z kategorii wystroju wnętrz? Z naszego artykułu dowiesz się, jakie odcienie królują obecnie w świecie dekoracji wnętrz oraz które kolory są najmodniejsze w roku 2022. Zapraszamy do przeglądu najnowszych trendów kolorystycznych sezonu.

Terapeutyczna moc zieleni

Do łask powraca połączenie barwy niebieskiej i żółtej, czyli wszelkie warianty koloru zielonego. Począwszy od subtelnych odmian jasnomiętowych, przez pistacjowe i groszkowe pastele, po eteryczne warianty zieleni takie jak farba Benjamin Moore w kolorze delikatnej szałwii. Jak wiadomo nie od dziś, zieleń działa kojąco na układ nerwowy, a nawet, jak udowadniają badania, jest w stanie pogłębić oddech człowieka na nią patrzącego. Jest to kolor wprost stworzony do wnętrz mających stanowić przytulną i sprzyjającą relaksowi przestrzeń. Co więcej, delikatne wersje barwy zielonej nie będą sprawiały dużego problemu w dopasowaniu ich do palety kolorystycznej wnętrza. Będą komponowały się z bielą, jasnym beżem, słomkowym żółtym lub subtelnymi detalami kontrastowymi w kolorze liliowym.

Hity sezonu 2022 – farby Benjamin Moore kolory

Według prognoz renomowanego producenta farb Benjamin Moore do najbardziej popularnych kolorów w sezonie 2022 będą należały barwy organiczne, nawiązujące do filozofii well being oraz nasycone kolory bazujące bezpośrednio na tradycyjnym kole barw i odwołujące się chęci powrotu do podstaw. Te dwa, pozornie zupełnie sprzeczne ze sobą, sposoby komponowania palety barw mają pewną cechę wspólną – są wyrazem potrzeby wyrażenia swego indywidualnego spojrzenia na świat a także kreowania przestrzeni osobistej. Farby Benjamin Moore w odpowiedzi na te tendencje prezentują kolekcje inspirowane najnowszymi, światowymi trendami.

Filozofia well being – Farby Benjamin Moore

W wydaniu Benjamin Moore paleta barw naturalnych w roku 2022 będzie nawiązywała do zwiewności, kojącej eteryczności i subtelności. Niemalże organiczna kolekcja farb obejmuje kolory takie jak: delikatne odcienie zieleni, rozbielone, liliowe fiolety czy zahaczające o kość słoniową szarości. W drugim wariancie, dla wyrażających się intrygującymi, zdecydowanymi barwami, producent proponuje barwy nasyconego grafitu, radosnej pomarańczy z niewielką nutą kremu lub interesujące odcienie niebieskiego.