skup kamienic
Dom i ogród

Czym jest skup kamienic?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się skup kamienic. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którzy mają problem ze sprzedaniem swojej nieruchomości.

Sprzedaż kamienicy

Zła kondycja budynku to główny czynnik, który utrudnia pozbycie się nieruchomości. Żeby sprostać oczekiwaniom klientom, czasami wykonuje się generalny remont, jednak jest to bardzo kosztowne. Ogłoszenia typu “kupię kamienicę” regularnie pojawiają się na portalach ogłoszeniowych. Należy pamiętać, że długoletnie kamienice są z reguły pod nadzorem konserwatora zabytków. W takiej sytuacji trzeba najpierw uzyskać zgodę na sprzedaż, a dopiero później zająć się skupem. Dla osób, które sprzedają kamienice skup jest doskonałym rozwiązaniem. Czasami formalności mogą przytłoczyć, a do tego potrzebna jest podstawowa wiedza z zakresu nieruchomości. Kamienice są wspaniałymi budynkami i mają wiele atutów. Należy mieć na uwadze, że z reguły zlokalizowane są w samym centrum miasta. We wnętrzu kamienic oprócz mieszkań, znajdują się także lokale służące do działalności komercyjnej. Mieszkania w kamienicy mają przeważnie duży metraż, a do tego są jasne i przestronne. Po lekkiej modernizacji mogą się prezentować jako luksusowe apartamenty. Trzeba jednak wyłożyć ogromne pieniądze, żeby zmodernizować kamienice skup umożliwia szybkie zarobienie pieniędzy.

Zalety skupu kamienic

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pojawia się coraz więcej ogłoszeń “kupię kamienicę w centrum”. Na wolnym rynku sprzedaż kamienicy jest niezwykle czasochłonna i problematyczna. Wynika to przede wszystkim z wysokich cen takich nieruchomości, ale nie tylko. Większość kamienic jest niestety w złym stanie i najpierw trzeba przeprowadzić generalny remont, żeby później móc podziałać. Skup kamienic skierowany jest do osób, którym zależy na szybkim zdobyciu pieniędzy. Skomplikowana sytuacja własnościowa nieruchomości nie jest w tej sytuacji żadnym problemem. Niektórzy ludzie otrzymali kamienicę w spadku i chcą po prostu spieniężyć nieruchomość w krótkim czasie. Informacja, że obiekt został wpisany do rejestru zabytków również może odstraszać potencjalnych nabywców. Skupy działają także przez zdalnie, więc wycena nieruchomości jest czasami wysyłana nawet w ciągu kilku godzin od zgłoszenia. Najlepiej korzystać z oferty sprawdzonych skupów, które wiele lat działają na rynku i cieszą się bardzo dobrą opinią.