serwis wózka widłowego
Przemysł

Regularny serwis wózka widłowego to podstawa bezpieczeństwa pracy

Wózki widłowe są bardzo często używane w wielu firmach, między innymi w sklepach, hurtowniach, magazynach, halach produkcyjnych. Aby korzystanie z tego typu sprzętu odbywało się bez ryzyka, konieczne jest jego cykliczne serwisowanie.

Widlaki, nazywane także wózkami widłowymi, a dokładnie wózkami jezdniowymi podnośnikowymi to popularne urządzenia używane w transporcie bliskim. Są wyposażone w silniki elektryczne, hydrauliczne lub spalinowe.

Wskazania do serwisu wózka widłowego

Stosowane w zakładach pracy wózki widłowe są podatne na różne uszkodzenia na skutek ich systematycznej eksploatacji. W związku z tym kluczowy jest regularny serwis wózków widłowych Śląsk to jedno z województw, gdzie właściciele tego typu sprzętu mogą zlecić kompleksowe prace.

Serwis wózków widłowych prowadzony jest wtedy, gdy:

  • wózek jest nowy i ma być zarejestrowany
  • planowany jest przegląd okresowy UDT
  • konieczna jest konserwacja wózka widłowego
  • wystąpiły usterki lub są one podejrzewane
  • miały miejsce wypadki z udziałem wózków widłowych

Serwis powinien być prowadzony w terminach wskazanych przez UDT, ale dodatkowo może być on wykonany w innych terminach wybranych przez klienta. Ważna jest systematyczność, ponieważ tylko wtedy można w porę wykryć ewentualne nieprawidłowości i natychmiast wykonać naprawę.

Gdy niezbędny jest serwis wózków widłowych Katowice oferują możliwość skorzystania z usług w sprawdzonych punktach. To właśnie tam zlokalizowane są jedne z najlepszych serwisów wózków widłowych na Śląsku.

Zakres prac serwisowych wózków widłowych

Firmy serwisujące wózki widłowe śląskie mogą zapewnić swoim klientom dostęp do pełnej gamy prac związanych ze sprawdzeniem stanu urządzenia oraz wykonaniem niezbędnych czynności serwisowych.

Wśród usług oferowanych przez firmy w sektorze serwis wózków widłowych Śląsk znajdują się między innymi:

  • diagnostyka
  • wymiana części zamiennych
  • wymiana płynów eksploatacyjnych
  • naprawa uszkodzonych części
  • przeprowadzenie konserwacji

Wybrane z nich prowadzą także wynajem zastępczych wózków widłowych, gdy sprzęt klienta nie jest możliwy do naprawy od ręki.

Serwisy wózków widłowych na Śląsku

Dla właścicieli sprzętów jak wózki widłowe śląskie to różne serwisy działające w wielu zlokalizowanych w tym województwie miastach. Dostępny jest między innymi serwis wózków widłowych Katowice, Gliwice, Mysłowice, Świętochłowice, Gliwice, Ruda Śląska, Tychy, Zabrze oraz w innych miejscowościach w aglomeracji śląskiej z dojazdem do klienta.

Z adresami firm prowadzących serwis wózków widłowych na Śląsku można zapoznać się w sieci.