dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Periodontolog – specjalista od chorób przyzębia

Choroby przyzębia oraz innych części związanych z jamą ustną są ostatnio coraz częstsze, ponieważ wpływa na taki stan sposób żywienia, niedostateczna higiena, a także inne przyczyny związane z ogólnym stanem organizmu. Leczeniem tego rodzaju chorób zajmuje się lekarz periodontolog Kraków, często błędnie nazywany paradontologiem.

Jakim zakresem leczenia zajmuje się dobry periodontolog Kraków?

Lekarz o takiej specjalizacji należy do grupy stomatologów, jednak nie zajmuje się naprawianiem stanu uzębienia, a w zakresie jego działalności leży diagnozowanie, wdrażanie leczenia oraz kontrolowanie postępów schorzeń występujących w obrębie dziąseł, osadzenia kostnego zębów, obrzęków i krwawień, które związane są z wnętrzem jamy ustnej.

Periodontologia Kraków zajmuje się kompleksowym leczeniem chorób przyzębia, diagnozuje stan, ustala program higieny, a także monitoruje postępy w leczeniu ustalając określoną ilość potrzebnych wizyt. Dodatkowo dobry periodontolog Kraków diagnozuje ewentualne powiązanie schorzeń przyzębia z innymi, często bardzo poważnymi chorobami, takimi, ja cukrzyca, nowotwory czy zaburzenia przemiany materii.

Kiedy należy udać się do lekarza periodontologa?

Aby skorzystać z pomocy lekarza, którego specjalnością jest periodontologia Kraków najczęściej otrzymuje się skierowanie od stomatologa, który ocenia objawy podczas wizyty pacjenta. Ale czasem warto samodzielnie umówić się na wizytę u lekarza o tej specjalności, jeśli występują konkretne rodzaje dolegliwości w jamie ustnej.

Do takich niepokojących objawów niewątpliwie należą długotrwałe krwawienia z dziąseł, które występują podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych. Wskazaniem do zamówienia wizyty może być także obrzęk lub przykry zapach z ust, jeśli jest on niezwiązany ze spożywanymi pokarmami.

Bardzo częstą przypadłością, która powinna skłonić do wizyty u lekarza periodontologa jest nietypowa nadwrażliwość na niektóre rodzaje pokarmów, na wysokie lub bardzo niskie temperatury, a także ruszanie się zębów.

Gdzie można znaleźć dobrego specjalistę?

Ze znalezieniem dobrego specjalisty – dobry periodontolog Kraków, nie powinno być żadnych problemów, ponieważ można skorzystać z kilku wiarygodnych i szeroko dostępnych źródeł. Bardzo dobre do tego celu są popularne rankingi najlepszych lekarzy, gdzie można sprawdzić wiele opinii na temat każdego specjalisty, a także uzyskać bardzo przydatne informacje o sposobach i skutkach leczenia pacjentów z chorobami w obrębie jamy ustnej oraz przyzębia i obszarów z nim związanych.