gabinet dentystyczny
Zdrowie i uroda

Stomatolog w Łodzi dla dziecka

Pierwsza wizyta u dentysty jest wielkim wydarzeniem dla dziecka. Jest kluczowa dla zaufania, jakim dziecko może obdarzyć stomatologa w przyszłości. Dlatego rodzice, a szczególnie matki poświęcają dużą ilość czasu na poszukiwanie dobrego stomatologa, który przeprowadzi adaptację małego dziecka, będzie wykazywał się empatią i zrozumieniem. Dlatego klinika dentystyczna Łódź ma w swojej ofercie usługi świadczone przez dentystę dziecięcego. Tym bardziej, że często po dziecku do grona pacjentów dołączają jego rodzice i dalsza rodzina.

Kiedy dziecko powinien pierwszy raz zobaczyć stomatolog Łódź?

Zgodnie z panującymi zaleceniami każdy dentysta Łódź powie, że dziecko powinno odwiedzić dentystę w momencie, gdy pojawi się pierwszy ząbek. Nie powinno być to jednak później niż w okolicach pierwszych urodzin. Stanowcza większość dzieci ma już wtedy za sobą ząbkowanie po raz pierwszy. Jeśli jednak dziecko w okolicy roczku nie ma jeszcze zębów, trzeba skontrolować istnienie zalążków w dziąsłach. Zdarzają się dzieci pozbawione zębów mlecznych. Lub mające niepełne uzębienie mleczne. Dlatego wizyta w okolicy pierwszych urodzin jest niezwykle ważna. Później wizyty powinny odbywać się w sposób regularny, co pół roku. Dziecko ma wtedy możliwość zaprzyjaźnić się z dentystą, a klinika dentystyczna Łódź nie będzie strasznym miejscem. Nawet, jeśli, w którym momencie wymagane będzie leczenie ubytków w zębach mlecznych. To również niezwykle ważne, aby zadziałał autorytet białego fartucha, gdy chodzi o motywację do codziennej higieny zębów. A jak wiadomo, lepiej zadziałać profilaktycznie niż leczyć.

Akcja adaptacja – jak powinna wyglądać pierwsza wizyta u dentysty?

Z punktu widzenia dziecka i rodzica adaptacja w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle ważna. Dziecko wyzbywa się wtedy negatywnych emocji związanych z czymś nowym. Adaptacja to jednak nie tylko samo siedzenie w fotelu dentystycznym. To również rozmowa z dzieckiem i rodzicami. Zazwyczaj na modelu pokazywane jest prawidłowe czyszczenie zębów, korzystanie z nici dentystycznych u dziecka. Pokazywane są zarówno narzędzia, z jakich korzysta dentysta Łódź jak i cały gabinet. Dziecko nie boi się tego, co jest mu znane. Zazwyczaj stomatolog Łódź ma przygotowany mały prezent dla dzielnego pacjenta. Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem gabinetu każda kolejna wizyta będzie łatwiejsza, a w przypadku konieczności leczenia ubytków dziecko nie będzie wrzucane na głęboką wodę. Dlatego odpowiednio przeprowadzona adaptacja może być kluczem do skutecznego leczenia w przyszłości.