dentysta dziecięcy
Zdrowie i uroda

Dlaczego warto pójść z dzieckiem do stomatologa dziecięcego?

Pierwsza wizyta z dzieckiem u stomatologa bywa stresująca. Maluchy różnie reagują w nieznanych dla siebie sytuacjach. Warto dołożyć wszelkich starań, aby badanie lub leczenie przebiegło w przyjemnej atmosferze. Stomatolog dziecięcy Łódź to specjalista, który wie, jak współpracować z maluchami podczas leczenia.

Dentysta dziecięcy Łódź

Czym charakteryzuje się dobry stomatolog dziecięcy Łódź? To specjalista, który cechuje się pewnymi umiejętnościami, a także cechami charakteru. Łatwo komunikować mu się z najmłodszymi, dlatego też w jego gabinecie panuje przyjazna atmosfera. Maluch jest bardziej zrelaksowany, łatwiej poddaje się kolejnym poleceniom ze strony lekarza. Dzięki temu wszystko przebiega sprawnie i w miarę szybko, a dziecko schodzi z fotela dentystycznego z uśmiechem.

Stomatologia dziecięca Łódź

Gabinety stomatologiczne, w których przyjmuje dentysta dziecięcy Łódź, to miejsca również przyjazne wizualnie. Cóż to oznacza w praktyce? W gabinetach znajdują się dekoracje, plakaty, które tworzą miłą atmosferę. Dziecko może zwrócić na nie uwagę wtedy, gdy lekarz dokonuje przeglądu zębów. Są tam również różnego rodzaju makiety, które mogą posłużyć lekarzowi do tego, aby opowiedzieć maluszkowi coś więcej na temat zdrowia i higieny zębów.

Jak działa dentysta dziecięcy?

Lekarz dentysta dziecięcy łódź zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsze wrażenie związane z wizytą w jego gabinecie może wpłynąć na to, jak dziecko będzie reagowało na stomatologa w przyszłości. Dlatego też maluszki są nagradzane przez lekarza między innymi różnego rodzaju naklejkami, gadżetami, często też pastą czy szczoteczką do zębów. Taki drobny upominek po stresującej dla malucha sytuacji, który jednocześnie jest dowodem na to, że dziecko w odważny sposób poradziło sobie podczas badania, to ogromne wyróżnienie. W zwykłym gabinecie dentystycznym rodzice nie mogą liczyć na to, że maluchy dostaną takie upominki.

Stomatologia dziecięca Łódź na NFZ

Warto pamiętać również o tym, że dobre gabinety stomatologii dziecięcej mają podpisane kontrakty z NFZ. Co w praktyce znaczy to dla rodziców? Bardzo wiele. Można skorzystać wtedy z różnego rodzaju refundowanych zabiegów, na przykład takich, jak tak zwane lakowanie zębów. Podczas zabiegu, który jest całkowicie bezbolesny i trwa bardzo krótko, lekarz nakłada specjalny preparat na ząbki malucha. Dzięki temu będą one zdrowsze. Przegląd zębów, a zatem ocena, czy nie pojawiają się ubytki, również może być przeprowadzony w ramach ubezpieczenia NFZ. Warto znaleźć właśnie taki gabinet z szeroką ofertą.