dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Implanty zębowe – warto czy nie?

Osoby, które straciły choć jeden ząb, muszą go uzupełnić, zastępując sztucznym, inaczej bowiem nie tylko będą zmagać się z dyskomfortem, ale też mimowolnie doprowadzą do niekorzystnych zmian w jamie ustnej. Są one związane z przesuwaniem się sąsiednich zębów na miejsce utraconego, jak i z zanikiem kości w miejscu ubytku, co z czasem może prowadzić też do zapadania się dziąsła i zmiany rysów twarzy. Trzeba zatem wybrać, w jaki sposób zastąpi się ząb. Do wyboru są różne metody, między innymi implanty Toruń. Rozwiązanie to ma wiele zalet, o czym najlepiej świadczy jego wzrastająca popularność. Warto też jednak mieć świadomość jego pewnych wad, tym bardziej że implanty zębów Toruń kosztują więcej niż wszelkie inne rodzaje sztucznych zębów.

Warte swojej ceny?

Jeśli ktoś obawia się tego, że wyda wiele na implanty zębowe Toruń, a będzie niezadowolony, to musi wiedzieć, że ryzyko tego jest bardzo małe. Zwłaszcza jeśli miało się już do czynienia z innymi sztucznymi zębami, nietrudno zauważyć różnicę, oczywiście na korzyść implantów. Wyglądają one dużo lepiej, naturalniej niż inne rodzaje sztucznych zębów, są też naturalniejsze jeśli chodzi o odczucia i po prostu lepiej “działają”. Ich bardzo ważną zaletą jest też to, że rzadko trzeba wymieniać je na nowe. W większości przypadków implanty Toruń służą pacjentom dożywotnio, podczas gdy korony, mosty czy protezy trzeba wymieniać, nawet co kilka lat. Jest to nie tylko wydatek, ale też kłopot, bo trzeba poświęcić na to czas, odwiedzać gabinet często wielokrotnie, a nawet zmagać się z niedopasowaniem, zwłaszcza w przypadku protez, do których trzeba kilka dni się przyzwyczajać. W tym przypadku więc implanty zębów Toruń nie mają sobie równych i inwestycja w nie jest godna polecenia.

Ważna wada – ryzyko odrzucenia

Nosząc się z zamiarem wszczepienia implantu, trzeba jednak pamiętać o tym, że wszczep może zostać odrzucony przez organizm, podobnie jak to ma miejsce w przypadku przeszczepionych organów. Zwykle wiele mówi się na ten temat w kontekście początków – pacjent dba o jamę ustną kiedy miejsce ingerencji się goi. Warto jednak wiedzieć, że do odrzucenia wszczepu może dojść także później, w dowolnym momencie, nawet w wiele lat po wykonaniu implantu. Ryzyko to rodzi zwłaszcza brak odpowiedniej higieny, można więc stwierdzić, że implanty nie są dla osób, które nie dbają o swoją jamę ustną.