wiatraki, energety,a uprawnienia SEP
Technologia Przemysł

Uprawnienia SEP w Gliwicach – rodzaje i ceny kursów

Uprawnienia SEP potwierdzają posiadane kwalifikacje dotyczące wiedzy i umiejętności w zakresie dozoru, pomiarów lub eksploatacji sieci, instalacji oraz urządzeń elektrycznych, energetycznych albo gazowych. Jak można zdobyć uprawnienia SEP w Gliwicach?

Uprawnienia SEP Gliwice – kto je nadaje?

Osobom planującym uzyskać uprawnienia SEP Gliwice daje taką właśnie możliwość. W Gliwicach działają sprawdzone ośrodki prowadzące kompleksową obsługę w ramach organizacji kursów dla osób indywidualnych oraz dla grup zorganizowanych, w tym dla pracowników przedsiębiorstw.

Zainteresowanym rozpoczęciem szkolenia SEP Gliwice zapewniają dostęp do kompleksowych zajęć obejmujących wiedzę teoretyczną i praktykę. Włączają one również egzamin SEP, po którego pozytywnym zaliczeniu można otrzymać uprawnienia SEP.

Uwaga! Aktualnie uprawnienia SEP nie są bezterminowe, dlatego ich posiadacze muszą pamiętać o ich systematycznym odnawianiu. Należy robić to w terminie co 5 lat lub na życzenie pracodawcy w celu potwierdzenia posiadanych kwalifikacji.

Szkolenia SEP Gliwice – rodzaje

Rodzaje kursów SEP w Gliwicach – kursy SEP są organizowane w pełnym zakresie, czyli obejmują one wszystkie trzy kategorie:

  • G1 – kursy elektryczne, elektroenergetyczne
  • G2 – kursy ciepłownicze, energetyczne
  • G3 – kursy gazowe

Dodatkowo kursy organizowane są w wielu podkategoriach, do których zaliczają się między innymi kursy elektryczne do 1 kV, szkolenia pomiarowe.

Internetowe szkolenia SEP Gliwice – dzięki e-learningowi można łatwo wziąć udział w zajęciach z własnego domu albo z firmy. Dzisiaj popularność takiej formy nauczania jest bardzo duża ze względu na sytuację pandemiczną.

Kursy SEP Gliwice egzamin – uczestnicy kursów podchodzą do egzaminu od razu po zakończeniu kursu, co jest najwygodniejszą opcją. Istnieje także możliwość uczestnictwa w egzaminie online.

SEP Gliwice egzamin i kurs – ile kosztują?

W ramach kosztów szkolenia w celu uzyskania uprawnienia SEP Gliwice plasują się na poziomie podobnym do innych miast w Polsce. Koszty zależne są głównie od wybranego typu szkolenia, formy jego prowadzenia oraz od ośrodka szkoleniowego.

Internetowe szkolenia SEP to wydatek około 100 zł, natomiast wtedy, gdy odbywają się one stacjonarnie, koszt to około 350 zł. Dodatkowo trzeba także opłacić egzamin SEP. Jego cena wynosi obecnie 280 zł.

Cena za szkolenie SEP Gliwice egzamin SEP – całkowity koszt wynosi najczęściej około 400 zł w przypadku szkoleń internetowych albo około 650 zł w przypadku szkoleń odbywających się stacjonarnie.