farby Benjamin Moore, remont
Dom i ogród

Jakie wybrać farby Benjamin Moore do nowoczesnego salonu?

Jakie wybrać farby Benjamin Moore do nowoczesnego salonu?

Oryginalne farby Benjamin Moore są bardzo cenione przez projektantów ze względu na bogatą kolorystykę. Dzięki wyjątkowym i wysublimowanym odcieniom możliwe jest stworzenie wielu niepowtarzalnych aranżacji wnętrz. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jakie farby Benjamin Moore kolory wybrać do nowoczesnego salonu.

Jak wybrać idealny kolor?

Aby wybrać idealny kolor do swojego salonu warto skorzystać z pomocy wzornika Color Preview. Do wyboru jest ponad 1240 odważnych i mocno nasyconych kolorów, które doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnym, ale również w klasycznym salonie. Skorzystać można także z klasycznego wzornika Classic Colors, który z kolei obejmuje aż 1680 ciekawych odcieni. Dzięki subtelnym przejściom kolorystycznym możliwe jest łączenie ze sobą poszczególnych barw. W nowoczesnych salonach króluje oczywiście biel, dlatego też warto sprawdzić co ma do zaoferowania wzornik Off-White Colors. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu bez problemu będzie można wybrać idealną tonację bieli. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie wybór idealnej bieli jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż na przykład wybranie kolorowej barwy.

Jakie są trendy w 2022 roku?

W 2022 roku warto postawić na Historical Colors. Mowa tutaj oczywiście o kolorach, które wywodzą się z tradycji. Ponadczasowe farby Benjamin Moore kolory doskonale sprawdzą się nie tylko we wnętrzach, ale również na elewacjach zabytkowych budowli. W opisywanej kolekcji znaleźć można 174 fantastycznych kolorów, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem na przestrzeni ostatnich lat. Farby Benjamin Moore kolory zostały starannie odtworzone na podstawie dokumentacji zabytkowych obiektów architektonicznych. Kolorystyka z XVIII i XIX stulecia z powodzeniem wykorzystywana jest przez współczesnych projektantów.

America’s Colors – czy warto?

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również farba Benjamin Moore z kolekcji America’s Colors. Do dyspozycji jest fantastyczna paleta 42 kolorów, które zdobyły uznanie za oceanem. Do wyboru są nie tylko blade i delikatne tony, ale również bogate i nasycone odcienie, które bardzo mocno nawiązują do kolorów ziemi. America’s Colors nawiązuje przede wszystkim do południowo-zachodnich terenów pustynnych. Oryginalna farba Benjamin Moore pozwoli Państwu stworzyć intrygujące aranżacje wnętrz, którymi zaskoczycie sąsiadów i znajomych.