elektryk, SEP
Zdrowie i uroda

Leczenie kanałowe nie musi być bolesne

Leczenie kanałowe zębów wielu pacjentom kojarzy się z bardzo dużym bólem. Trudno się temu dziwić. Przez wiele lat bowiem leczenie kanałowe Poznań tak właśnie wyglądało. Dentysta nie mógł wręcz zastosować znieczulenia, bowiem ból u pacjenta był u niego sygnałem, że dokładnie oczyścił dany kanał zęba i dotarł igłą do dziąsła. Zastosowanie znieczulenia powodowało jedno – dentysta musiał działać w ciemno i nie miał pewności, czy leczenie kanałowe Poznań wykonał dokładnie. Od wielu lat jednak endodoncja Poznań jest na zupełnie innym etapie. Leczenie miazgi zębowej nie musi więc boleć.

Endodoncja Poznań. Warto stawiać na fachowców

Oczywiście leczenie kanałowe jest w stanie wykonać każdy dentysta, nie zawsze jednak pójście do dowolnego jest dobrym wyborem. Chcąc mieć pewność, że leczenie kanałowe będzie bezbolesne i wykonane wzorowo, warto zgłosić się na nie do renomowanej kliniki stomatologicznej. Oczywiście leczenie kanałowe cennik Poznań może negatywnie zaskoczyć. W takim miejscu jest drożej, przynajmniej tak wynika z analizy oferty. Bardzo często jednak leczenie kanałowe cennik Poznań jest mylnie postrzegane. Widoczna cena leczenia kanałowego w danym miejscu, obejmuje bowiem koszt szybkiej wizyty i leczenia od początku do końca. W małym gabinecie zaś często podane są ceny za oczyszczenie jednego kanału zęba. W każdym zębie są co najmniej dwa kanały, często trzy. Cena więc od razu rośnie. Do tego należy dodać ogólny koszt wizyty, ewentualnych opatrunków, otwarcia zęba, by mieć dostęp do kanału czy zastosowanych leków. Dla wielu osób zaskoczeniem może być to, że leczenie kanałowe w małym gabinecie jest droższe i często skomplikowane. Zdarza się w takich miejscach, że leczenie kanałowe wymaga kilku wizyt u stomatologa, a to już podnosi jego koszty i powoduje niepotrzebny, dodatkowy stres.

Warto zarezerwować sobie więcej czasu

Leczenie kanałowe cennik Poznań nie jest czasochłonne. Sprawny dentysta wykona je w kilka minut. Warto jednak sobie zarezerwować nieco więcej czasu, wziąć wolne w pracy. Po leczeniu bowiem mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Nie ma w tym nic dziwnego, leczenie kanałowe jest bowiem dość istotnym naruszeniem struktury dziąsła. W kanały dentysta wkłada lek, który ma zatruć ewentualne bakterie. Tak zwane trucie zęba może też skończyć się bólem jego okolic. Dobrze jest więc po leczeniu kanałowym mieć kilka godzin tylko dla siebie, w razie potrzeby zażyć lei przeciwbólowe i po prostu wypocząć. Na pewno złym pomysłem jest powrót do pracy zaraz po leczeniu kanałowym. Warto tego unikać.