szczęka, zdrowe zęby
Zdrowie i uroda

Czym dokładnie zajmuje się chirurg stomatolog?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że stomatologia jest podzielona na różne specjalizacje. Do zdecydowanie najbardziej znanych trzeba zaliczyć protetykę, ortodoncję. Znacznej większości osób chirurgia szczękowa kojarzy się z bardzo nieprzyjemnymi doświadczeniami.

Czym dokładnie zajmuje się chirurg szczękowy Tychy?

W najprostszym możliwym ujęciu specjalizacja zajmuje się schorzeniami i dolegliwościami, które będą wymagały bardzo skomplikowanych środków zaradczych. Należy mieć świadomość, że chirurgia szczękowa będzie odpowiadała za przeprowadzenia poważnych operacji, których celem jest zniwelowanie uszkodzeń czaszki. Godny uwagi jest również fakt, że chirurg szczękowy Tychy zajmuje się osobami, które uległy poważnym wypadkom. Wspomniany zawód łączy zatem pracę chirurga plastycznego i stomatologa.

Jakie dokładnie zabiegi wykonuje omawiany specjalista?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że chirurg dentysta Tychy nie ogranicza się tylko do operowania w promieniu jamy ustnej. Należy mieć świadomość, że bardzo duża liczba zabiegów obejmuje szyję i twarz. Ponadto specjalista jest odpowiedzialny za przeprowadzenie ekstrakcji chirurgicznej zęba, chirurgii urazowej czy chirurgii plastycznej twarzy.

Wypełnianie uzębienia implantami

Warto wiedzieć, że chirurg stomatolog Tychy, który posiada właściwą kwalifikację implantologiczną może przeprowadzać zabiegi polegające na wszczepieniu implantów zębów. Przeważnie wspomniany zabieg będzie wykonywany w przypadku rekonstrukcji materiału kostnego w zębie. Godny uwagi jest fakt, że obecnie największą popularnością cieszą się implanty cylindryczne, które są wykonane z tytanu. Z kolei implanty ceramiczne cechują się odpornością na działanie korozji, temperatury i kwasów.

Chirurg stomatolog Tychy dokonuje korekcji uzębienia po wypadkach

Należy mieć świadomość, że w przypadku nieszczęśliwego wypadku można doświadczyć złamania kości w obrębie czaszki lub żuchwy. Specjalista może w takiej sytuacji umieścić w okolicy szczęki właściwe protezy lub szyny, które będą pozwalały na odtworzenie kształtu kości. Warto wiedzieć, że wspomniane specjalistyczne szyny zostały zaprojektowane z niezwykle elastycznego materiału.

Chirurg dentysta Tychy pomoże przy wadzie zgryzu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to zdecydowanie najczęstszy powód wizyty pacjentów u chirurga szczękowego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zniekształcenie zgryzu może być nie tylko wrodzone, ale również wystąpić w rezultacie wypadku. Ponadto omawiana specjalizacja zajmuje się także obszarem korekty budowy brody. Chirurg szczękowy Tychy podczas wizyty przedstawi opis przypadku i zaproponuje działanie.