dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Kiedy wybrać się do chirurga stomatologa?

Chirurg stomatolog Tychy to specjalista, który poszukiwany jest przez bardzo wielu pacjentów. Związane jest to między innymi z tym, że nie każdy gabinet stomatologiczny zatrudnia chirurga szczękowego na stałe. Takich specjalistów na rynku jest po prostu niewielu, dlatego też często trzeba poczekać nawet kilka tygodni na to, aby umówić się na wizytę.

Chirurg dentysta Tychy

W jakich sytuacjach związanych ze zdrowiem zębów wybieramy się do chirurga stomatologa? Tak naprawdę wszystkich tych, które związane są z koniecznością wykonania jakiegoś zabiegu chirurgicznego w obrębie jamy ustnej. Najczęściej pacjenci odwdzięczają chirurga po to, aby usunąć zęby, które nie mogą być wyrwane przez zwykłego stomatologa. Nie każdy lekarz stomatolog chce bowiem usuwać zęby, szczególnie te, które położone są w skomplikowany sposób. Może to dotyczyć na przykład zęba zatrzymanego. Z reguły u chirurga szczękowego usuwane są ósemki, ponieważ nie zawsze są one całkowicie wysunięte z dziąsła. W takich sytuacjach umówienie się do chirurga będzie najlepszą opcją.

Chirurg szczękowy Tychy – usuwanie zębów

Usuwanie zębów zatrzymanych może odbywać się czasem nawet pod narkozą. Wszystko w zależności od tego, jaki jest stan zdrowia pacjenta. Stąd też niektóre zabiegi stomatologiczne są naprawdę bardzo skomplikowane i trzeba znaleźć doskonałego specjalistę, któremu powierzy się swoje zdrowie. Usuwanie zębów, które prawidłowo wyrosły, jednak kwalifikują się do usunięcia ze względu na zaawansowany stan zapalny, zwykle odbywa się u klasycznego stomatologa. Do chirurga szczękowego można natomiast wybrać się wtedy, gdy zęby usuwa się przed założeniem aparatu ortodontycznego. Takie sytuacje zdarzają się wtedy, gdzie u pacjenta pojawiły się zęby nadmiarowe, która nieprawidłowo wyrosły.

Implanty zębowe

Chirurg Stomatolog Tychy zajmuje się również wszczepieniem implantów zębowych. Nie każdy wie o tym, że to właśnie w klinice, która specjalizuje się w implantologii, powinno się prowadzić ten zabieg. Zanim chirurg podejmie decyzję o tym, czy implant będzie mógł być wszczepiony, potrzebuje dokumentacji medycznej. Należy zatem wykonać zdjęcie panoramiczne RTG jamy ustnej, a także tomografię komputerową. Opierając się na takich danych lekarz może podjąć decyzję, czy implant w przypadku konkretnego pacjenta przyjmie się.

Implantologia

Chirurg szczękowy Tychy może zajmować się również leczeniem kości, co często prowadzi się przed wszczepieniem implantów zębowych. Wtedy zajmuje się od budową kości, która może polegać na przykład na wszczepieniu specjalnych opiłków kostnych pochodzenia zwierzęcego. To dosyć często stosowana procedura, dzięki której kość pacjenta może się odbudować. Będzie na tyle silna, że uda się w nią wszczepić implant zębowy. W niektórych sytuacjach chirurdzy zajmują się też przeszczepieniem kości naturalnych pochodzących od pacjenta, ale to zdecydowanie bardziej skomplikowane operacje. Warto mieć kontakt do naprawdę dobrego i polecanego chirurga szczękowego, bo to specjalista, który powinien mieć ogromne doświadczenie w pracy.