dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Stomatologa Szczecin, czyli kompleksowa opieka dentystyczna

Większa pewność siebie i piękniejszy uśmiech – takie efekty daje właściwa i regularna opieka stomatologiczna. Na ofertę każdego gabinetu dentystycznego składa się wiele zabiegów począwszy od profilaktyki i stomatologii wychowawczej, a kończąc na odbudowie całego uzębienia. Taką opieką dentystyczną powinien być objęty każdy niezależnie od wieku.

Stomatologia Szczecin – profilaktyka i leczenie

Najliczniejszymi zabiegami, jakie wykonuje się w takim miejscu jak klinika stomatologiczna Szczecin, jest leczenie zachowawcze, czyli po prostu uzupełnianie ubytków powstałych najczęściej wskutek próchnicy Stosuje się je zawsze wtedy, gdy zmiany są jeszcze nieduże i nie wymagają bardziej zaawansowanego leczenia. Do zabiegów z zakresu profilaktyki należą te, które skutecznie chronią przed chorobami zębów, a także przyzębia. Można zaliczyć do nich między innymi piaskowanie, fluoryzację, usuwanie kamienia, impregnację oraz wiele innych, które wykona klinika dentystyczna Szczecin.

Stomatologia Szczecin – leczenie endodontyczne

Klinika stomatologiczna Szczecin to również takie zabiegi jak endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Jest ono konieczne, gdy zainfekowaniu uległy głębsze struktury w zębie, w tym przede wszystkim miazga. Takie leczenie jest dużo bardziej skomplikowane, przebiega dłużej i wymaga zastosowania znieczulenia, ale jest czasami jedyną szansą na uratowanie zęba. Takich sytuacji bardzo łatwo uniknąć, jeśli regularnie będziemy dokonywać przeglądu stan swojego uzębienia w takich miejscach jak klinika dentystyczna Szczecin.

Klinika stomatologiczna Szczecin – zabiegi estetyczne

Stomatologia estetyczna cieszy się szczególną popularnością, ale to zapewne nikogo nie dziwi – każdy chce być posiadaczem pięknego uśmiechu. Stomatologia Szczecin to szeroki wybór metod i sposobów na poprawienie wyglądu swojego uzębienia. Może być to wybielanie, a także samo poprawienie kształtu oraz ustawienia zębów.

W tym zakresie mieści się również protetyka, która ma na celu uzupełnianie ubytków w uzębieniu. Pod tym względem istnieje bardzo wiele skutecznych sposobów na uzupełnienie braków, np. implanty czy protezy. O wyborze konkretnej metody decyduje lekarz, a także pacjent, a na ostateczną decyzję składa się bardzo wiele czynników, w tym między innymi cena, ilość uzupełnień oraz wygodna samego pacjenta.