zdrowe zęby, dentysta
Uncategorized

Gdzie warto wybielać zęby?

W czasach, gdy stan uzębienia większości populacji pozostawia wiele do życzenia, wybielanie zębów nie cieszy się dużą popularnością. Mimo to, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem tego zabiegu, gdyż to od niego zależy estetyka uśmiechu. Kwestią otwartą jest to, czy trzeba to robić w gabinecie stomatologicznym, czy też można w zaciszu własnego domu.

Nowoczesna stomatologia Targówek a wybielanie zębów

Istnieje wiele profesjonalnych metod wybielania zębów. Jedną z nich jest tzw. wybielanie nakładkowe. W tym przypadku stomatolog Warszawa Bródno stosuje specjalne nakładki, których zadaniem jest usunięcie wierzchniej warstwy zabrudzeń i oczyszczenie zębów. Profesjonalnie wybielać zęby można też za pomocą specjalnej lampy, dzięki której liczba niezbędnych wizyt jest ograniczona do zaledwie jednej. Opcjonalnie można też wybielać zęby martwe, które zostały wcześniej np. poddane leczeniu kanałowemu.

Pielęgnacja we własnym domu

W zaciszu własnego domu można jak najbardziej stosować wybielanie nakładkowe, gdyż na rynku znajduje się sporo takich zestawów do samodzielnego wybielania zębów. Istnieje również możliwość skorzystania ze specjalnego płynu wybielającego, który nakłada się za pomocą przeznaczonego do tego zadania pędzelka. Istnieje również możliwość zastosowania specjalnej pasty wybielającej. Ważne, aby polecił ją dentysta Warszawa Targówek. Dzięki temu można mieć pewność, że pasta jest idealnie dobrana do stanu uzębienia pacjenta.

Stomatologia Targówek czy zacisze domu – co wybrać?

Z punktu widzenia pacjenta dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. Stomatolog Warszawa Bródno nie tylko wybieli zęby, ale też sprawdzi stan uzębienia i – jeśli to konieczne – rozpocznie leczenie. Należy pamiętać, że niektóre metody wybielania zębów (np. nakładkowa) wymagają wcześniejszego uzupełnienia wszystkich ubytków. Na koniec warto też zwrócić uwagę na czas wykonania zabiegu wybielania. Zwykle dentysta Warszawa Targówek wykonuje go szybciej, co wynika z doświadczenia, ale też z zastosowanych do tego celu środków.

Podsumowując, wybielanie zębów w domu jest dużo bardziej czasochłonne i – w niektórych przypadkach – dość ryzykowne. Ważne, aby choć raz odwiedzić dentystę, dzięki czemu łatwiej będzie można skonsultować odpowiednią metodę w odniesieniu do konkretnego uzębienia.