SEP, szkolenie SEP, uprawnienia SEP
Technologia Przemysł

Dlaczego warto zapisać się na kurs SEP i jaka jest cena?

Kursy SEP organizowane są w różnych ośrodkach szkoleniowych na terenie całego kraju. Uprawnienia SEP do 1kv cena jest zależna od kilku czynników, ale nie jest to wysoki koszt. Komu przydadzą się uprawnienia SEP?

Kurs SEP cena i długość szkolenia

Przede wszystkim warto rozwinąć skrót SEP, który pochodzi od Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich. Na terenie całej Polski znajdują się centra kształcenia, które organizują kursy dla osób indywidualnych i grup pracowniczych. Uprawnienia SEP cena zależna jest od ilości osób oraz sposobu przeprowadzenia szkolenia.

Kurs SEP trwa najczęściej jeden dzień, podczas którego przekazywana jest wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu branży elektrycznej. Uprawnienia SEP można zdobyć w trzech grupach kwalifikacji. Pierwszą z nich jest G1 obejmująca grupę elektryczną. Grupa G2 obejmuje kwalifikacje cieplne, a ostatnia G3 gazowe. Po ukończeniu kursu należy podejść do egzaminu, który także jest płatny i odbywa się przed komisją powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Uprawnienia SEP do 1kv cena dla indywidualnych osób i grup

Uprawnienia SEP cena zależna jest od tego, czy kurs organizowany jest przez ośrodek szkoleniowy, czy na zlecenie właściciela zakładu pracy. W przypadku osób indywidualnych ceny kursu rozpoczynają się już od 35 złotych. Dodatkowo także trzeba jeszcze doliczyć koszt egzaminu, który wynosi 301 złotych. Decydując się na kurs ze wszystkich grup kwalifikacji, można liczyć na atrakcyjne zniżki.

Kurs SEP cena dla grup pracowniczych zależna jest od kilku czynników. Przede wszystkim ważna jest lokalizacja szkolenia, które może odbyć się nawet w zakładzie pracy. Czasami trzeba także doliczyć koszt noclegu instruktora, który z różnych przyczyn nie jest w stanie wrócić do domu. Niekiedy trzeba wynająć większą salę w przypadku większej grupy, co także oddziałuje na końcową cenę. Pewne jest to, że cena podlega negocjacjom i na pewno można się w tej kwestii porozumieć.

Uprawnienia SEP – dlaczego warto je mieć?

Obecnie pracodawcy poszukują wykwalifikowanych pracowników, którzy są ambitni i mają ukończone odpowiednie szkolenia. Dzięki temu pracodawca ma pewność, że zatrudnia fachowców z danej dziedziny.

Dzięki uprawnieniom SEP można znaleźć większą ilość ciekawych ofert pracy. Jest to także szansa na wyższe zarobki. Należy tylko pamiętać, że uprawnienia SEP wygasają po 5 latach i trzeba je odnowić.