szczoteczki dentystyczne,
Zdrowie i uroda

Wybielanie laserowe – bielsze zęby za pomocą światła laserowego

Przebarwienia zębów występują przez całe życie z różnych powodów. Kofeina, garbniki zawarte w winie oraz nikotyna odkładają się na zębach. Ponadto z wiekiem kolor zębów ciemnieje, co jest procesem całkowicie naturalnym. Wybielanie zębów laserem jest skuteczne, delikatne i pozbawione skutków ubocznych. Laser pozwala skutecznie, delikatnie i bez skutków ubocznych wybielić zęby już podczas jednej sesji.

Jak poradzić sobie z przebarwionymi zębami?

Przebarwienia zębów są dla wielu osób niewygodne. Mogą być spowodowane między innymi przez żywność. Pozostawia ona na powierzchni zębów małe cząsteczki, które z czasem wnikają w szkliwo. Zęby wydają się lekko żółtawe, czego nie da się naprawić nawet przy dokładnej pielęgnacji zębów.

Leki o wysokiej zawartości żelaza lub zawierające azotany mogą również powodować przebarwienia. Ponieważ codzienna opieka stomatologiczna nie rozwiązuje tego problemu, rozwiązaniem może być profesjonalne wybielanie.

Wybielanie zębów laserem — jak to działa?

Najpierw zęby pacjenta są dokładnie czyszczone. Z reguły w profesjonalnych gabinetach w tym celu przeprowadza się profesjonalne czyszczenie zębów. Następnie na powierzchnię zęba nakładany jest specjalny żel. Żel wybielający zawiera nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu oraz pigmenty, które z kolei są dopasowane do długości fali lasera.

Użycie lasera zapewnia delikatne wybielanie zębów, aż do uzyskania pożądanego efektu. Barwne pigmenty pochłaniają światło lasera, a temperatura nieznacznie wzrasta. Wywołuje to reakcję chemiczną w żelu wybielającym i powstają wolne rodniki, które prowadzą do wybielenia zębów.

Następnie usuwa się żel z zębów, a powierzchnia zębów zostaje wypolerowana.

Wybielanie zębów laserem efekty

Wybielanie zębów laserem efekty daje natychmiastowe. Są widoczne już po jednej sesji. Zabieg jest bardzo bezpieczny i nie powoduje bólu.
Dzięki tej metodzie pacjent oszczędza czas. To sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą spędzać w gabinecie stomatologicznym długich godzin.

Wybielanie zębów laserem cena

Wybielanie gabinetowe odnosi się do wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Opcje leczenia obejmują wybielanie wewnętrzne, wybielanie laserowe i wybielanie energetyczne.

W przypadku laserowego wybielania zębów efekt można uzyskać podczas jednej wizyty. Jest to najlepsza i najbardziej nowoczesna metoda. Wybielanie zębów laserem cena waha się od 200 (za jeden ząb) do około 2500 zł (za oba łuki zębowe).