kasetony sufitowe, kasetony
Dom i ogród

Czym są kasetony sufitowe?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się kasetony sufitowe. Naprawdę atrakcyjnym sposobem na wykończenie sufitu są kasetony styropianowe na sufit. Takie rozwiązanie pozwala praktycznie oraz efektownie zaplanować każde wnętrze.

Wybór kasetonów sufitowych

W tym artykule wyjaśnimy, jak stosować kasetony na sufit, a także wymienimy ich największe zalety. Osoby, które chcą zakryć stary i popękany sufit powinny wykorzystać tę metodę. Warto podkreślić, że kasetony świetnie izolują ciepło, więc idealnym pomysłem jest montaż kasetonów na najwyższym piętrze. Należy pamiętać, że pomieszczenia znajdujące się wysoko są zawsze najbardziej wychłodzone. Nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić z montażem kasetonów, ponieważ nie jest to raczej nic skomplikowanego. Trzeba dodać, że kasetony są odporne na wilgoć, więc mogą być spokojnie wykorzystane w łazience oraz w kuchni. Można śmiało powiedzieć, że montaż kasetonów powinien znacząco polepszyć akustykę w pokoju. Dzięki temu zdecydowanie czystsze będą dźwięki muzyki, a głosy dochodzące za ściany będą wyciszone. Można je bez trudu wyczyścić, ponieważ są bardzo łatwe w konserwacji. Trzeba się również dobrze zastanowić nad wielkością oraz wzorem przed zakupem kasetonów.

Zalety kasetonów

Najlepiej kupić kasetony na sufit w sprawdzonym sklepie, który cieszy się dobrą opinią i od dłuższego czasu działa na rynku. Wtedy można mieć pewność, że będą faktycznie wysokiej jakości. Należy pamiętać, że kasetony nie muszą optycznie zaburzać przestrzeni. W mieszkaniach o niewielkim metrażu jest to szczególnie ważne. Nie ma chyba lepszej metody na ożywienie wnętrza od klasycznych kasetonów. Jeśli planujesz przestrzeń to musisz starannie dobrać każdy z elementów. Musisz pilnować, żeby wszystko komponowało się dobrze z ogólnym wystrojem mieszkania. Kasetony można znaleźć także w biurach, hotelach oraz lokalach firmowych. Wśród najważniejszych zalet kasetonów można wymienić odporność na wilgoć, łatwość montażu oraz dobrą izolację ciepła. We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim lub rustykalnym takie rozwiązanie dekoracyjne sprawdzi się świetnie. Płyty ozdobne mogą być przyklejone bezpośrednio do powierzchni sufitu. Kasetony tłoczone to najprostszy, a także najtańszy rodzaj. Nowoczesne kasetony tłoczone produkowane są oczywiście ze spienionego polistyrenu.