konfitura, dżem
Zdrowie i uroda

Co można przygotować z suszonych owoców?

Każdy człowiek wie, że to, co jest jedzone, bezpośrednio wpływa na zdrowie i samopoczucie. W codziennym menu nie może zabraknąć owoców. Nie zawsze można kupić w sezonie świeże owoce, a więc warto je zastąpić suszonymi. Co można z nich przygotować? Jak wybrać dobrej jakości suszone owoce?

Dżemy naturalne z suszonych owoców

Słodkości lubi każdy. Nikt nie potrafi sobie wyobrazić dnia bez słodkiej przekąski. Na pewno warto wybierać produkty zawierające naturalne składniki, a więc dobrze sięgnąć po konfitury naturalne przygotowane ze świeżych i suszonych owoców. Taki produkt z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom, a przy okazji dostarczy wielu składników odżywczych. Domowe konfitury można przygotować samodzielnie lub kupić gotowe w sklepach ze zdrową żywnością. Wybierając dżemy naturalne, można mieć pewność, że w ich składzie nie znajdują się żadne chemiczne dodatki wzmacniające smak i aromat. Dodatkowo konfitury naturalne z suszonych owoców nie są dosładzane, gdyż same w sobie są bardzo słodkie.

Do czego można dodać suszone owoce?

Suszone owoce mogą być samodzielną przekąską. Można, zamiast chipsów zjeść kilka suszonych daktyli czy morel. Są to także doskonałe dodatki do ciast i słodkich deserów. Najbardziej popularne rodzynki dodaje się do sernika czy keksa. Na śniadanie można zjeść płatki owsiane z mieszanką suszonych owoców lub dodać je do jogurtu naturalnego. Owoce suszone nadają się także do wyrobu konfitur. Można je wymieszać ze świeżymi owocami lub jedynie wykorzystać do słodzenia. Dzięki temu zyskuje się niesamowity smak i aromat, który ciężko jest osiągnąć, używając cukru czy innych substancji słodzących. Owoce suszone nadają się także do dań mięsnych. Domowe konfitury z suszonej żurawiny świetnie podkreślają smak schabu.

Jak wybrać dobrej jakości suszone owoce?

Wiadomo już, że suszone owoce nadają się jako dodatek do wielu dań. Warto na pewno wybrać takie produkty, które będą naturalne. Najlepiej zdecydować się na owoce bez żadnych dodatków wzmacniających smak czy aromat. Suszenie powinno odbywać się w odpowiednich warunkach, aby owoce zachowały największą ilość witamin i składników odżywczych. Oczywiście należy sprawdzić przed zakupem skład i zobaczyć, czy owoce nie zawierają sztucznych substancji chemicznych, które niekorzystnie wpływają na ich jakość.