sklep dekoracyjny
Dom i ogród

Co powinien kupić początkujący florysta?

Przygoda z florystyką to doskonała zabawa, która rozwija naszą kreatywność. A także w przyszłości nowa pasja może stać się naszym nowym zawodem. Jednak każda początkująca osoba musi zaopatrzyć się w podstawowe materiały i narzędzia. W co warto zainwestować? Oto kilka sprawdzonych porad.

Pierwsze sprawunki

Zanim odwiedzimy sklep florystyczny, musimy zrobić podstawową listę zakupów. Na pewno powinna się na niej znaleźć gąbka florystyczna. To jeden z najczęściej używanych materiałów, bardzo często bywa nazywana pianką florystyczną. To właśnie na niej możemy umieszczać kwiaty i inne artykuły dekoracje. Na sklepowych półkach znajdziemy dwa rodzaje gąbki florystycznej. Mokrą i suchą. Ta pierwsza sprawdzi się gdy chcemy stworzyć kompozycję przy użyciu sztucznych roślin. Natomiast gąbka sucha pomoże nam poskromić żywe rośliny. Oczywiście artykuły florystyczne i dekoracyjne to nie tylko gąbka…

Przyda nam się także drut florystyczny. Jest on wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Możemy nim podtrzymać ciężkie rośliny czy nadać im pożądany kształt. Drut florystyczny dostępny jest w wielu kolorach, jednak najpopularniejsza opcja to oczywiście zieleń. Dobrze zaopatrzony sklep florystyczny ma także w swojej ofercie klej florystyczny. Przyda się on, gdy chcemy na stałe połączyć elementy naszej kompozycji. Znajdziemy go w dwóch odmianach. Klej na gorąco nakłada się za pomocą specjalnego pistoletu. Taki produkt można zaaplikować bardzo precyzyjnie. Dodatkowo błyskawicznie zastyga, co znacznie ułatwia tworzenie nawet bardzo skomplikowanych konstrukcji. Czasami używa się także kleju na zimno, sprzedawanego w tubkach.

Kolejny potrzebny produkt to oczywiście taśma florystyczna. Możemy ją dostać w wielu kolorach i wzorach. Możemy jej użyć do mocowania poszczególnych elementów, a także jako maskowanie. bez problemu zakryjemy nią na przykład drut florystyczny.

Gdzie kupować artykuły florystyczne i dekoracyjne?

Na rynku znajdziemy wiele różnych hurtowni i sklepów florystycznych. jednak warto przemyśleć zakupy w internecie. Jak się do tego zabrać? Wystarczy, że wpiszemy akcesoria florystyczne sklep internetowy. Po krótkiej chwili zobaczymy na naszym ekranie długą listę wyników. Zanim zdecydujemy się na zakupy sprawdźmy jaką opinię dany sklep ma w śród klientów. Dodatkowo porównajmy centy interesujących nas artykułów w różnych sklepach. oczywiście akcesoria florystyczne sklep internetowy to nie jedyna możliwość. Testujmy różne frazy. Dodatkowo sprawdźmy też jakie są ewentualne koszty wysyłki. W ten sposób możemy zaoszczędzić naprawdę pokaźną kwotę pieniędzy, którą możemy przeznaczyć rozwój naszej florystycznej pasji.