zabawki dla niemowlaka
Dom i ogród

Dlaczego warto zamontować grzechotki do wózka?

Najlepsze zabawki to oczywiście takie, której jednocześnie uczą i bawią. W przypadku starszych dzieci oferta tego typu gadżetów zaskakuje. Rodzice łapią się za głowę, widząc na sklepowych półkach coraz bardziej oryginalne i droższe produkty. A co z niemowlętami? Czy dla nich także przewidziano edukacyjne oraz jednocześnie ciekawe wizualnie zabawki? Owszem. Są nimi np. niezwykle popularne grzechotki do wózka, które można zakupić w atrakcyjnej cenie.

Nie tylko świetna rozrywka w trakcie spaceru

Grzechotki na wózek to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki nim zajmujemy uwag leżącego maluszka. Jest on ciągle pobudzony i zadowolony. Jednak sam walor typowo rozrywkowy to nie jest najważniejsza zaleta tych gadżetów wieszanych w poprzek wózka nad twarzą leżącego noworodka. Większym plusem jest to, że rozwijają one koordynację wzrokowo-ruchową.

Owe grzechotki są oczywiście dostępne w wielu zestawach. Charakteryzują się dodatkowo przeróżnym kształtem, żywą kolorystyką, a nawet możliwością wydawania miłych dla ucha dźwięków albo odtwarzania melodyjki. Powodują, że dziecko staje się spokojniejsze, weselsze i nie zanosi się ciągle płaczem.

Grzechotki na wózek – odpowiedni wybór

Dlaczego warto kupić grzechotki do wózka dla niemowląt? Powyżej wymienione zalety są najlepszą odpowiedzią na to pytanie. Trzeba jednak skupić się jeszcze na czymś. Chodzi mianowicie o to, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę przy kupowaniu grzechotek. Po pierwsze nie można zapominać o czytanie informacji producenta znajdujących się na opakowaniu. Takie zabawki powinny mieć odpowiedni atest i oznaczenia dotyczące chociażby niebezpiecznych alergenów. Muszą być tak solidnie skonstruowane, aby maluch nie oderwał żadnych małych elementów, które łatwo połknąć. Co więcej, dobrze, jeżeli owe akcesoria będą mocno przyczepione do ramy wózka albo tzw. budy. Szczególnie ma to znaczenie podczas długich spacerów do lasu czy do parku. Dziecko swoimi rączkami nie może bowiem zdjąć i zgubić wszelkich plastikowych kulek czy innych niewielkich części, które zawierają kolorowe grzechotki.

Uwaga! Przy pierwszym wyborze grzechotki dla naszego synka i córeczki, warto również dokładnie zbadać, czy będzie ona na pewno pasować do danej ramy wózka albo jego stelaża. Ważne jest także, aby bez problemu można ją zdemontować w najbliższej przyszłości, kiedy maluch podrośnie. Wtedy przestanie się on bawić takim gadżetem, a wózek zostanie schowany do szafy albo wyniesiony na strych (chyba że młoda mama zaszła w ciążę i na świecie pojawi się niedługo kolejny bobas).